İstanbul'da AVM'lere kira desteği

Koronavirüs nedeniyle yaşanan kısıtlamalardan sonra iki AVM'si bulunan şirket, İstanbul'da bulunan iki AVM için kira desteği sağlayacağını duyurdu.

İstanbul'da AVM'lere kira desteği
Editör: Hakan A.
03 Aralık 2020 - 16:23 - Güncelleme: 03 Aralık 2020 - 16:31
Koronavirs salgını nedeniyle başlatılan yeni kısıtlamalarla birlikte AVM sahipleri, kiracıları için harekete geçmeye başlamış durumda. Kısıtlamalardan ötürü büyük gelir kaybına uğrayan AVM kiracıları, haftasonu komple kapalı olacak. Sadece hafta arasında çalışacak AVM'ler kısıtlama bitene kadar büyük müşteri ve gelir kaybı yaşamaya devam edecek.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 3 Aralık 2020 - İstanbul


Türkiye, koronavirüs salgınında ikinci patlamayı yaşarken, geçtiğimiz günlerde Bilim Kurulu tavsiyesiyle alınan kararlar sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni kısıtlamaları açıklaması ile birlikte pek çok iş kolunda önemli gelir kayıpları, kepenk kapatmalar yaşanıyor. Bu sektörlerin başında restoranlar, Alışveriş Merkezleri geliyor.

Restoranlar paket servisleriyle ayakta durmaya çalışırken, haftanın en önemli iki günü Cumartesi ve Pazar günleri iş yapamayacak olan alışveriş merkezlerinde kiracı olanlar ise kara kara düşünüyor. 


AVM sahipleri ve işleticileri, koronavirüs salgını nedeniyle işletmelerin zor durumda kalmamaları, kepenk kapatmamaları için önlemler almaya başladı.

AKİŞ GYO'DAN KİRA DESTEĞİ

İstanubl'da iki büyük AVM'si bulunan Akiş GYO, kiracılarına destek olacağını açıkladı. İstanbul'da Anadolu Yakasında Akasya AVM, Avrupa yakasında ise Akbatı AVM'lerin sahibi olan şirket kısıtlamalardan ötürü kiracılarına sahip çıkarak, kira desteği sağlayacak.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan yazılı açıklamada, 'Akbatı ve Akasya Alışveriş Merkezlerimizdeki kiracılarımıza, Aralık ayı kira ödemelerine yönelik olarak yalnızca bu ayla sınırlı kalmak üzere, ciro düşüşü ve çeşitli kriterlere bağlı olacak şekilde  kira desteği sağlanmasına karar verilmiştir. 

Saygılarımızla,

Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.' ifadelerine yer verildi.

 YÜZLERCE AVM'DE KİRACILAR ZOR DURUMDA

Yüzlerce AVM olan İstanbul'un dev alışveriş merkezlerinde kiracıların çoğu zor durumda. Son kısıtlamalarla birlikte cirolarında büyük düşüş yaşayan işyeri sahipleri, kiralarını ve personel maaşlarını ödemekte zorluk çekiyor. Kiracılar, AVM sahiplerinin kiralarda indirim yapmasını bekliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum