İstanbul'da baraj seviyeleri tasarruf zamanını gösteriyor

Uzmanlar uyarıyor. Milyonlarca İstanbullu her gün tükettiği suyu azaltması gerekiyor. İSKİ, İstanbul'da baraj doluluk oranlarını 20 Aralık sabahı güncelledi. İşte son rakamlarla barajların durumu.

İstanbul'da baraj seviyeleri tasarruf zamanını gösteriyor
Editör: Hakan A.
20 Aralık 2020 - 09:46
İstanbul'da baraj doluluk rakamları güncellendi. Pazar sabahı şehrin kalan içme suyu seviyesi açıklandı. İSKİ'nin güncel ölçümlemeleri ile haftanın son günü Pazar sabahı baraj doluluk verileri belli oldu. İşte yapılan son ölçümlemeler sonrasında İstanbul'daki barajların son durumu.
 
Emlak Pencerem - Güncel Haberler - 20 Aralık 2020 - İstanbul


İstanbul için beklenen veriler Pazar sabahı İSKİ tarafından açıklandı. İstanbul'un barajlarında kalan su seviyeleri bir kez daha güncellendi. Peki bugün sabah itibariyle İstanbul barajları su seviyeleri yüzde kaça indi?

Kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya kalan İstanbul'daki tüm barajlarda su seviyeleri merak ediliyor. Milyonlarca İstanbullu için kritik öneme sahip baraj seviyelerini günden güne kontrol eden İSKİ, 20 Aralık sabahında yaptığı ölçümleri açıkladı. Barajların ne kadar dolu olduğu, yağan son yağmurların ne kadar etki ettiği verilerle ortaya çıktı.AZ YAĞMUR NEDENİYLE BARAJLAR SU TUTAMIYOR

Megaşehir İstanbul'un barajları kuraklıkla mücadele ederken, meteorolojik verilerden elde edilen bilgilere göre yağış beklenen bölgelerde hala su seviyeleri yükselmiş değil. Az yağan yağmurlar nedeniyle su tutmakta zorluk çeken barajlarda seviyeler çok az da olsa artarken, tüketim nedeniyle yeni düşüşler yaşanıyor.


İSKİ'nin 20 Aralık 2020 Pazar günü sabahı gerçekleştirdiği son ölçümler sonucunda İstanbul'da bulunan barajların doluluk oranları aşağıdaki gibidir.

19 Aralık 2020 tarihinde İstanbul'a verilen su miktarı: 2 milyon 700 bin metreküp
20 Aralık 2020 tarihi itibariyle içme suyu kaynaklarımızın doluluk oranı: %21,78


UZMANLARDAN TASARRUF UYARISI

Çok sayıda uzman tarafından yapılan açıklamalarda su tüketiminin altı çiziliyor. Milyonların her dakika muslukları açık tutarak yaşanan su kaybının tehlike arz ettiği, yaz aylarında yaşanabilecek susuzluğun önünün alınması adına tasarrufun önemine dikkat çekiliyor. Her evde muslukların eskisinden daha az açılarak suyun tasarruflu kullanılmasına vurgu yapılıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum