İstanbul'da barajlar boşalıyor! Doluluk oranları kritik seviyeye ulaştı...

İstanbul'un barajlarında doluluk oranları kritik seviyelere geriledi. Endişe verici veriler İSKİ'den geldi.

İstanbul'da barajlar boşalıyor! Doluluk oranları kritik seviyeye ulaştı...
Editör: Hakan A.
02 Kasım 2020 - 10:44
İstanbul'u içme suyu olarak bekleyen barajların seviyeleri tarihin en kritik seviyelerine gerilemiş durumda. Adeta SOS veren barajlarda sular tüketimle, sıcaklıkla azalıyor. Milyonları besleyen barajlarda içme suyu seviyeleri endişe verecek boyutlara ulaştı. Peki bu sabah açıklanan rakamlarda barajlar ne kadar dolu? İstanbul'un ne kadar suyu kaldı?

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 2 Kasım 2020 - İstanbul


İstanbul'dan su kaynaklarından endişe verici haberler gelmeye devam ediyor. Kasım ayına girilirken, İstanbul'un barajlarında kalan su miktarları hakkında son dakika veriler paylaşıldı. İSKİ, 2 Kasım itibarıyla megaşehir İstanbul'da barajlarda kalan su seviyeleri hakkında son verileri açıkladı.

Hafta başı itibarıyla, geçtiğimiz haftalarda yağan yağmurlar sonrasında İstanbul'da içme suyu miktarı ne seviyeye geldi? Şehri besleyen barajlarda doluluk oranları ne durumda? İSKİ yeni haftanın ilk gününde baraj doluluk rakamlarını açıkladı.

Megaşehir İstanbul'u besleyen ana barajlarda su seviyeleri yüzde 30'un altına indiği bildirildi. Kurak geçen yaz ve yağmayan yağmurların etkisiyle su seviyelerinde endişe verici düşüşler devam ediyor. Geçtiğimiz hafta yağan yağmurların barajlara ne kadar etki ettiği ise açıklanan son rakamlarla ortaya çıktı.

işte 2 Kasım sabahı yapılan son ölçümlerden elde edilen barajların doluluk oranlarına ilişkin en yeni veriler.
  • 1 Kasım 2020 tarihinde İstanbul'a verilen su miktarı: 2 milyon 815 bin metreküp
  • 2 Kasım 2020 tarihi itibariyle içme suyu kaynaklarımızın doluluk oranı: %29,79
 
İSKİ tarafından her gün kontrolleri yapılarak verileri analiz edilen İstanbul'daki barajların doluluk oranlarına ilişki verilerin tamamını grafikli olarak kurumun web sitesinden inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum