İstanbul'da barajlar boşalıyor! İSKİ'nin son 3 günlük baraj doluluk rakamları

İstanbul'un barajlarında son 3 gün boyunca içme suyu miktarları düşmeye devam etti. İSKİ, İstanbul'daki baraj doluluk oranlarını açıkladı.

İstanbul'da barajlar boşalıyor! İSKİ'nin son 3 günlük baraj doluluk rakamları
Editör: Hakan A.
13 Aralık 2020 - 09:57
İstanbul'da bugün yapılan ölçümlerle kalan içme suyu miktarları bir kez daha güncellendi. Peki bugün itibarıyla İstanbul'da baraj doluluk rakamları hangi seviyede? İSKİ, sabah saatlerinde şehrin ana içme suyu miktarlarını duyurdu. 13 Aralık sabahı yapılan ölçümler ile birlikte İstanbul'un kalan su seviyeleri hemen haberimizin altında inceleyebilirsiniz. Merak edenler için İstanbul'daki barajların son durumu...

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 13 Aralık 2020 - İstanbul 


İstanbul'un büyüyen nüfusu ihtiyaç duyulan içme suyu miktarları ile dev bir su öğütücü konumunu sürdürürken, kurak geçen yaz ayı nedeniyle barajlar kurumaya devam ediyor. İstanbul'da barajlar hızla su kaybı yaşıyor. Son günlerde az da olsa yağan yağmur umut olurken, barajların doluluk oranları ise endişe verici seviyelere gerilemiş durumda.

SON 10 YILIN EN KRİTİK BARAJ DOLULUK ORANLARI    


Megaşehir İstanbul'da her iki yakada yer alan ve günden güne su kaybı yaşanan baraj gölleri kuruma noktasına gelmiş durumda. İSKİ, günün her anında barajları kontrol altında tutmaya, milyonların her gün harcadığı suyu yakından takip etmeye devam ediyor. 2020 yılı sonuna gelinirken, Aralık ayında beklenen yağmurların nispeten barajlara yarayacağı görüşleri uzmanlar tarafından ifade ediliyor. Beklenen yağışlar barajlara yarayacak.

İSKİ 13 ARALIK VERİLERİNİ PAYLAŞTI

Her sabah yapılan ölçümlerle barajlarda kalan içme suyu verilerini açıklayan İSKİ, İstanbul barajlarında kalan içme suyu miktarını duyuruyor. Bugün yapılan ölçümlemeler sonrasında verileri sosyal medya hesaplarından paylaşan İSKİ'ye göre barajlarda su seviyeleri yüzde 20 sınırına dayanmış durumda.

İŞTE SON 3 GÜNÜN VERİLERİ

Milyonlarca İstanbullunun her gün yakından izlediği barajların son durumunu gün gün paylaşan İSKİ, son 3 günlük baraj doluluk oranlarını aşağıda görebilirsiniz. İşte İstanbul barajlarında son durum...
  • 10 Aralık 2020 tarihinde İstanbul'a verilen su miktarı: 2 milyon 779 bin metreküp
  • 11 Aralık 2020 tarihi itibariyle içme suyu kaynaklarımızın doluluk oranı: %22,15
 
  • 11 Aralık 2020 tarihinde İstanbul'a verilen su miktarı: 2 milyon 766 bin metreküp
  • 12 Aralık 2020 tarihi itibariyle içme suyu kaynaklarımızın doluluk oranı: %21,92
 
  • 12 Aralık 2020 tarihinde İstanbul'a verilen su miktarı: 2 milyon 702 bin metreküp
  • 13 Aralık 2020 tarihi itibariyle içme suyu kaynaklarımızın doluluk oranı: %21,84

YORUMLAR

  • 0 Yorum