İstanbul'da barajlar ne kadar dolu, İSKİ baraj seviyelerini açıkladı

İstanbul'u besleyen tüm barajların en son doluluk seviyeleri güncellendi. İSKİ, İstanbul'da barajların ne kadar dolu olduğunu paylaştı.

İstanbul'da barajlar ne kadar dolu, İSKİ baraj seviyelerini açıkladı
Editör: Hakan A.
04 Ekim 2020 - 09:50 - Güncelleme: 04 Ekim 2020 - 09:51
İstanbul barajları sos vermeye devam ederken, seviye her geçen gün yağmursuzluk nedeniyle düşmeye devame diyor. Barajların su seviyesini kontrol eden İSKİ, son verileri paylaştı. İstanbul barajlarında kalan su seviyesine ilişkin son bilgi bu sabah açıklandı. İSKİ, megaşehir İstanbul'da baraj doluluk rakamlarını açıkladı.

Emlak Pencerem / Güncel Haberleri Merkezi - 4 Ekim 2020 - İstanbul


İstanbul'u besleyen şehrin su kaynakları, Avrupa ve Anadolu Yakasında yer alan barajlar ne durumda? İstanbul barajlarında su seviyeleri düşmeye devame diyor. Barajların seviyelerini ölçen İSKİ; 4 Ekim Pazar sabahı itibariyle son verileri paylaştı.Merak edenler için işte İstanbul'un barajlarında kalan su miktarları. 

Kurak geçmeye devame den İstanbul'da barajlar ne kadar dolu, hangi barajda ne kadar su kaldı, büyük merakla takip ediliyor. İSKİ; her gün açıkladığı su seviyelerine ilişkin açıklamasına bir yenisini ekledi. Pazar sabahı itibarıyla şehrin kalan su seviyesi belli oldu.


İşte İstanbul'un barajlarında son seviyeler...

3 Ekim 2020 tarihinde İstanbul'a verilen su miktarı: 3 milyon 71 bin metreküp
4 Ekim 2020 tarihi itibariyle içme suyu kaynaklarımızın doluluk oranı: %36,06


İSKİ tarafından İstanbul genelinde bulunan tüm barajların gün ve gün doluluk oranlarını kurumun resmi internet sitesi üzerinden grafikli olarak sunulmaktadır. İstanbulu besleyen tüm barajlarda günlük kontroller grafikli verilere dönüşmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum