İstanbul'da barajlar ne kadar dolu? İSKİ'den kalan su miktarı açıklaması

İstanbul'un barajlarında ne kadar suyu kaldı? İstanbul yazı kurak geçirirken, şehrin su kaynaklarının ne kadar dolu olduğu merak ediliyor. İSKİ şehrin barajlarında ne kadar su kaldı açıkladı.

İstanbul'da barajlar ne kadar dolu? İSKİ'den kalan su miktarı açıklaması
Editör: Hakan A.
31 Ağustos 2020 - 10:39 - Güncelleme: 31 Ağustos 2020 - 10:40
Kurak zamanlar yaşayan, yağmur alamayan İstanbul'da ne kadar su kaldı yakından takip edilirken, İSKİ gün gün şehrin suyunu ve doluluk oranlarını paylaşmaya devam ediyor.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 31 Ağustos 2020 - İstanbul


İSKİ, İstanbul'da kalan su miktarlarına ilişkin günlük paylaşımını yaptı. İstanbul'un kalan su miktarı ne kadar?

İBB şirketi, İstanbul'un suyunu kontrol eden İSKİ, barajlarda kalan su eviyelerini anlıuk olarak izliyor. Son aylarda fazla yağmur alamayan İstanbul barajları ne durumda* Şehrin ne kadar su stoğu kaldı?İSKi tarafından günlük olarak paylaşılan İstanbul barajlarının doluluk oranları Ağustos ayının son günü olan Pazartesi günü sabah itibarıyla ne kadar olduğu belli oldu. Sosyal medya hesabından ve internet sitesi üzerinden günlük paylaşılan İstanbul barajlarına ilişkin işte son rakamlar.
  • 30 Ağustos 2020 tarihinde İstanbul'a verilen su miktarı: 3 milyon 237 bin 24 metreküp
  • 31 Ağustos 2020 tarihi itibariyle içme suyu kaynaklarımızın doluluk oranı: %47,25
İSKİ'nin her gün güncellediği ve grafikli olarak İstanbullulara sunduğu barajların doluluk oranlarına ilişkin verileri kurumun resmi internet sitesi üzerinden, buradan inceleyebilirsiniz. Anlık olarak güncellenen veriler her gün kamuoyu ile paylaşılmaktadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum