İstanbul'da barajlar ne kadar dolu? İstanbul'un kalan su miktarı belli oldu...

İSKİ, 26 Eylül itibarıyla İstanbul'da mevcut barajların su seviyelerini açıkladı. Peki İstanbul'un barajlarında son doluluk oranları ne kadar?

İstanbul'da barajlar ne kadar dolu? İstanbul'un kalan su miktarı belli oldu...
Editör: Hakan A.
26 Eylül 2020 - 10:00 - Güncelleme: 26 Eylül 2020 - 10:01
Türkiye'nin en yoğun nüfusa sahip ili olan İstanbul'da kurak günler devam ederken, yağmur beklentisi bulunuyor. Önümüzdeki hafta yağmur beklenen İstanbul'un barajları ise yakından izleniyor. Son olarak İSKİ, şehrin barajlarının doluluk oranlarını açıkladı. Peki İstanbul'un yeterli suyu var mı? İstanbul barajlarında ne kadar su kaldı?

Emlak Pencerem / Güncel Haberleri - 26 Eylül 2020 - İstanbul


İstanbul'da hangi barajlar ne kadar dolu? 26 Eylül sabahından geçerli barajların kalan su miktarı ne kadar? Milyonların yaşadığı İstanbul'da mevcut barajların doluluk oranları belli oldu. İşte barajlarda kalan su miktarları ile İSKİ açıklaması.

İBB iştiraki İstanbul'un su altyapı sorunlarını gideren ve barajlarını kontrol eden İSDKİ, şehirde kalan su seviyelerini açıkladı. İSKİ, 26 Eylül itibarıyla İstanbul barajlarının kalan su seviyelerini açıkladı. Peki İstanbul'un yeterli suyu kaldı mı?


İSKİ, hemen her gün izlediği şehrin önemli su kaynakları olan barajların seviyelerini kontrol altında tutuyor. Şehri besleyen önemli barajlarda her gün ölçüm ve yakından takip yapılıyor. 

İSKİ trafından yapılan ölçümlemeler resmi internet sitesinde günlük olarak, grafikli halde paylaşılıyor. Sosyal medya hesaplarından duyurulan İstanbul'un barajlarında kalan su seviyeleri İstanbulluları yakından ilgilendiriyor.

Peki İSKİ Genel Müdürlüğü tarafından son olarak bugün duyurulan İstanbul barajlarında ki son doluluk oranları ne kadar?

25 Eylül 2020 tarihinde İstanbul'a verilen su miktarı: 3 milyon 209 bin metreküp 26 Eylül 2020 tarihi itibariyle içme suyu kaynaklarımızın doluluk oranı: %38,60

Baraj baraj İstanbul'da kalan su miktarı grafikli;

Baraj baraj İstanbul'da kalan su miktarı grafikli;

İstanbul'un 15 günlük grafikli geçmiş baraj doluluk verileri. Son 15 günlük barajların seviyeleri...

son 15 günlük istanbul barajları doluluk rakamları


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum