Reklamı Geç
İstanbul’da "bekçi" efsanesi geri döndü!

İstanbul'da "bekçi" efsanesi geri döndü!

Bir zamanların efsane bekçileri megaşehir İstanbul'un sokaklarında gece görevlerine başladı. Bekçiler uzunca bir sürenin peşinden İstanbullulara rahat bir uyku uyutacak.

15 Ağustos 2017 - 06:52

İstanbul sokakları bundan böyle bekçilere emanet! Türkiye'de bir döneme damga vuran bekçiler için bir kez daha görev zamanı. Geçtiğimiz yıllarda duyurulan bekçilerin yeniden göreve getirilmesine ilişkin haberlerin peşinden ilk kez dün gece İstanubul sokaklarında bekçili döneme başlandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 15 Ağustos 2017 - İstanbul

İstanbul'da sokak sokak gece bekçileri iş başı yaptı! İstanbullu geceleri sabahın ilk ışıklarına kadar görev yapacak olan bekçiler sayesinde rahat bir uyku yapabilecekler.

İstanbul sokaklarında görev yapmaya bekçiler sokak ve caddelerinde gece 22:00 itibariyle gezmeye başlayacaklar. Görevleri sabahın ilk ışıklarına kadar sürecek. Araç kullanmadan, silah kullanmaya kadar pek çok eğitimden başarıyla geçen bekçiler karış karış İstanbul sokak ve mahellelerinde 8 saat boyunca mesai yapmaya başladı. Bekçilerin görev tanımları arasında, yakalama, tutuklama ve arama gibi yetkileri bulunuyor. Vatandaşın mahalle ve sokaklarda göreve başlayan bekçilerden son derece memnun olduğu gelen bilgiler arasında. 

Sokak ve mahallelerde 1 ve ikişer kişi olarak devriye atmaya başlayan bekçiler, ilerleyen zamanlarda ikişerli gruplar halinde İstanbul'un gecelerinde güvenliği sağlayacaklar.