İstanbul'da bu 9 ilçede oturanlar dikkat! İBB ve İSKİ uyardı: 20 saat su kesintisi yapılacak...

İSKİ ve İBB'den su kesintisi uyarısı geldi. İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakaları'nda 5 Kasım itibariyle 20 saate yakın su kesintisi yapılacak. İşte ilçe ilçe semt semt su kesintisi yapılacak yerlerin listesi.

İstanbul'da bu 9 ilçede oturanlar dikkat! İBB ve İSKİ uyardı: 20 saat su kesintisi yapılacak...
Editör: Hakan A.
04 Kasım 2019 - 17:00

İstanbul'un bu ilçelerinde oturanlar dikkat! 5 Kasım'da büyük su kesintisi yapılacak... İstanbul'da hangi ilçelerde su kesintisi yapılacak? İstanbul Ataşehir, Üsküdar, Beşiktaş, Beykoz gibi toplam 9 ilçeyi kapsayacak olan su kesintisi ne zaman sona erecek? Ayrıntılar haberimizde.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 4 Kasım 2019 - İstanbul


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) şehirde İSKİ tarafından yapılacak bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle Anadolu Yakası başta olmak üzere Avrupa Yakasında bazı ilçelerde su kesintisi uygulanacağını duyurdu.

İBB ve İSKİ tarafından yapılan duyuruda, "Üsküdar Küçük Çamlıca Terfi Merkezi’nde yapılacak olan bakım, onarım ve yenileme çalışmaları sebebiyle; 5 Kasım Salı günü saat 11:00’den itibaren bazı ilçelerimizde su kesintileri yaşanacaktır." denildi.Su Kesintisi Üsküdar Küçük Çamlıca Terfi Merkezinde yapılacak olan bakım – onarım ve yenileme çalışmaları sebebiyle; 5 Kasım 2019 Salı günü saat 11:00’den itibaren aşağıda belirtilen bölgelere 10 ila 20 saat arasında değişen sürelerde su verilemeyecektir.

5 kasım istanbul su kesintisi duyurusu

İstanbul Avrupa yakası su kesintisi yapılacak ilçeler ve mahalleler şöyle;

Avrupa yakasında uygulanacak su kesintisi en çok Fatih ilçesinde ki semtler etkilenecek. Fatih ilçesinde çok sayıda semte 10 saat süreyle su verilemeyecek. Bu semtler arasında Cankurtaran, Sultan Ahmet, Binbirdirek, K.Ayasofya, Emin Sinan, Şahsuvarbey, Mimar Hayrettin, Muhsine Hatun, Saraç İshak, Mimar Kemallettin,  Nişanca, Katip Kasım, Mesihpaşa, Aksaray, Cerrahpaşa, Haseki Sultan, KocaMustafapaşa, Sümbül Efendi, Yedikule, Silivri kapı, Karagümrük, Topkapı, Hocapaşa, Hobyar, Sururi, Molla Fenari, Alemdar, Beyazıt, Taya Hatun, Mercan, Tahtakale, Rüstempaşa, Demirtaş, Süleymaniye, Hoca Gıyasettin, Hacı Kadın, Yavuz Sinan, Sarıdemir, Cibali, Yavuz Sultan Selim, Balat ve Ayvansaray gibi yerler bulunuyor.

Zeytinburnu ilçesinde yapılacak su kesintisi 10 saat sürecek. Beştelsiz, Çırpıcı, Gökalp, Kazlıçeşme, Maltepe, Merkez Efendi, NuriPaşa, Seyit Nizam, Sümer, Telsiz, Veliefendi, Yenidoğan ve Yeşiltepe gibi mahalleler su kesintisinden etkilenecek.

Beyoğlu ilçesinde yapılacak su kesintisi 10 sata sürecek. Beyoğlu ilçesinde Arap Cami, Emekyemez, Bereketzade, Müeyyetzade, Şahkulu, Kemankeş, Karamustafapaşa, Hacımimi, Evliya Çelebi, Asmalı Mescit, Tomtom, Firuzağa, Kuloğlu, KılıçAliPaşa, Cihangir, Pürtelaş, Hasan Efendi, Ömer Avni ve Gümüşsuyu gibi semtler su kesintisinden etkilenecek.

Beşiktaş ilçesinde yapılacak su kesintisi toplamda 10 saat uygulanacak. Beşiktaş'ın Vişnezade, Sinanpaşa, Türkali, Cihannüma, Abbas Ağa, Yıldız, Mecidiye, Ortaköy, Kuruçeşme, Arnavutköy ve Bebek gibi semtlerinde su kesintisi yapılacak.

İstanbul Anadolu yakası su kesintisi yapılacak ilçeler ve mahalleler şöyle;

Kadıköy  ilçesinde yapılacak su kesintisi 10 saat sürecek. Kadıköy'de, Acıbadem, Koşuyolu, Caferağa, Osmanağa, Rasimpaşa, Zühtüpaşa, Fikirtepe, Dumlupınar, Eğitim ve Fenerbahçe gibi semtlerde su kesintisi uygulanacağı belirtildi.

En kapsamlı su kesintisi ise Üsküdar ilçesinde gerçekleştirilecek. Üsküğdar'ın Kandilli, Küçüksu, İcadiye, Kuzguncuk, Selami Ali, Mimar Sinan, Ahmediye, Beylerbeyi, Çengelköy, Kuleli, Selimiye, Salacak, Bulgurlu, Cumhuriyet, Yavuztürk, Bahçelievler, M.Akif Ersoy, Güzeltepe, Burhaniye, K.Çamlıca, Sultantepe ve Zeynep Kamil gibi pek çok ilçesinde su kesintisi 10 saat sürecek.

Acıbadem, Altunizade, Murat Reis, Valide-i Atik, Barbaros, Kısıklı, Ferah, Kirazlıtepe, Küplüce ve Ünalan bölgeleri ile Yavuztürk'ün üst kotları ise 20 saat boyunca susuz kalacak.

Ataşehir ilçesinde uygulanacak olan su kesintisi 20 saat boyunca Örnek, Esatpaşa ve Fetih mahallelerini kapsayacak.

Ümraniye ilçesini etkileyecek olan su kesintisi ise Armağanevler, Atakent, Atatürk, Dumlupınar, Elmalıkent, Esenevler, Hekimbaşı, İnkılap, İstiklal, Kazım Karabekir, Namık Kemal, Saray, Site, Tantavi, Topağacı ve Yamanevleri kapsayacak ve toplam  10 saat su verilemeyecek.

Atatürk Mahallesi'nin üst kotları ise 20 saat boyunca su kesintisine maruz kalacak.

Beykoz ilçesinde yapılacak su kesintisi toplam 10 saat boyunca devam edecek. Su kesintisi Göksu ve Yeni mahallelerinin bir kısmını kapsayacak.

İstanbul genelinde etkili olacak su kesintisine ilişkin daha fazla bilgiyi buradan İSKİ'nin resmi web sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum