İstanbul'da bu sabah barajlar ne kadar dolu, şehrin ne kadar suyu kaldı?

İstanbul'da baraj doluluk rakamları 1 Ekim sabahı bir kez daha güncellendi. Peki İstanbul'un barajları hangi seviyede, baraj doluluk oranları ile şehrin ne kadar suyu kaldı? İSKİ'den İstanbul barajlarına ilişkin en son rakamlar...

İstanbul'da bu sabah barajlar ne kadar dolu, şehrin ne kadar suyu kaldı?
Editör: Hakan A.
01 Ekim 2020 - 09:10 - Güncelleme: 01 Ekim 2020 - 09:13
Yeni ay Ekim başlarken, İstanbul'da barajların doluluk oranları yakından takip ediliyor. Peki 1 Ekim sabahı itibarıyla İstanbul'da yer alan barajlar ne kadar dolu? Hangi barajda doluluk oranı ne kadar? İşite İSKİ'nin verilerine göre, İstanbul'da baraj doluluk oranları...

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 1 Ekim 2020 - İstanbul


İstanbul'da barajlarda kalan su miktarlarını merak edenler dikkat! İşte İstanbul'un kalan suyu...

Megaşehrin barajları milyonları beslemeye devam ederken, kurak geçen yaz ayı nedeniyle yağmur alamayan barajların doluluk oranları merak ediliyor. Peki yeni ay 1 Ekim sabahında İstanbul'da barajlar ne kadar dolu? Barajların son seviyeleri ne durumda? İşte İstanbul barajlarına ilişkin İSKİ'den yapılan resmi açıklama.


Her gün yakından izlenen İstanbul'un su kaynakları, barajlarında ölçümleme işlemleri titizlikle yerine getiriliyor. Şehri besleyen barajların kalan su miktarları yakından takip edilirken, 1 Ekim sabahı İSKİ tarafından şehrin barajlarında son doluluk rakamları geldi. Peki bu sabah itibarıyla İstanbul'da barajlar ne kadar dolu? Şehrin ne kadar suyu kaldı.

İşte İSKi tarafından bu sabah açıklanan İstanbul'un barajlarında resmi doluluk seviyeleri.

30 Eylül 2020 tarihinde İstanbul'a verilen su miktarı: 3 milyon 15 bin metreküp


1 Ekim 2020 tarihi itibariyle içme suyu kaynaklarımızın doluluk oranı: %37,01


İSKİ, İstanbul'da yer alan barajların doluluk oranlarını grafikli olarak resmi internet sitesinde günlük olarak yayınlıyor. Daha fazla detayı kurumun web sitesinden edinebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum