İstanbul`da büyük göç için geri sayım...

İstanbul`da büyük göç için geri sayım...

Atatürk Havalimanı, Yeni Havalimanı'na taşınması için geri sayım işlerken, hazırlıklar aralıksız sürdürülüyor. İstanbul'da büyük göç hazırlığı hakkında Vali Şahin'den açıklama geldi. İstanbul'da bazı yollar büyük taşınma sırasında trafiğe kapatılacak...

İstanbul`da büyük göç için geri sayım...
Editor: Hakan A.
14 Eylül 2018 - 14:42

İstanbul büyük göçe hazırlanıyor! Atatürk Havalimanı, Yeni Havalimanı'na taşınma sürecinde önemli gelişmeler yaşanıyor. Türkiye'nin guru projelerinden biri olan Yeni Havalimanı için geri sayım devam ediyor. Diğer taraftan taşınma organizasyonu ise her detay düşünülerek planlanıyor. İstanbul Valisi Şahin, taşınma esnasında trafiğe kapatılacak yollara ilişkin açıklamada bulundu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 14 Eylül 2018 - İstanbul

İstanbul Üçüncü Havalimanı açılışına günler kaldı. Havalimanı içerisinde ve dışarısında hummalı bir çalışma devam ediyor. Yeni Havalimanı içerisinde tüm detaylar eksiksiz kontrol edilerek teste tabii olurken, hazırlıklar gece gündüz açılışa kadar devame decek. Diğer taraftan taşınma çalışmalarında önlemler alınıyor, taşınma planlaması hazırlıkları sürdürülüyor.

İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılışına 46 gün kala, büyük göçe ilişkin ayrıntılar üzernden geçiliyor. Taşınma işlemleri esnasında binlerce TIR, yüklü malzemeleriyle konvoylar halinde Yeni Havalimanına malzeme taşıyacak. Söz konusu büyük bir planlama. 29 Ekim tarihinde 48 saat boyunca Dünyanın en büyük göçü yaşanacak. 31 Ekim tarihinde ilk uçuşlara başlanması için taşınma ve yerleştirme işlemleri aralıksız devame decek.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, büyük göç esnasında şehirde trafiğe kapatılacak yollar olacak mı sorusu üzerine "Gerekirse ve gerektiği ölçüde kapatılacak; ama, kesin kapatılacak diye henüz şu anda kesinleşmiş bir planımız yok. Türk milleti birçok işi, ilki başardı bunu da sorunsuz atlatacaktır" cevabını verdi.

Yeni Havalimanına taşınma 30 Ekim saat 03.00'da başlatılacak ve 31 Ekim saat 23:59'a kadar süreceği ifade eidliyor. Yer hizmetlerinde kullanılacak ve taşınacak yaklaşık 15 bin teçhizatın 10 bini ise Türk Hava Yollarına ait olduğu kaydedildi.

Taşınma işlemi sırasında binlerce TIR'ın taşınma güzergahı Basın Ekspres yolu, Mahmutbey gişeler arasında en yoğun trafiğin yaşandığı yer olarak dikkat çeken güzergah olarak belirtiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum