İstanbul'da Büyükşehir 100 yeni zabıta memuru kadroya alacak

İBB, İstanbul'da 100 yeni zabıta memuru personel alım ilanı yayınladı. KPSS ve İBB personel alımına ilişkin ilan detayları belli oldu.

İstanbul'da Büyükşehir 100 yeni zabıta memuru kadroya alacak
Editör: Hakan A.
12 Aralık 2020 - 09:43
Aralık ayında İstanbul'da Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bir personel alım ilanı yayımlandı. İlgili ilan bugün Resmi Gazete'de kamuoyuna duyurulurken, personel alımına ilişkin tüm ayrıntılar belli oldu. Peki İBB'de çalıştırılmak üzere alınacak yeni personel ilanından kimler faydalanabilir, aranan şartlar neler?

Ekonomi Haberleri  - 12 Aralık 2020 - İstanbul


Türkiye'nin en büyük şehri İstanbul'da Büyükşehir Belediyesi yeni bir personel alımı yapacağını duyurdu. İstanbul'da lise ve dengi okuldan mezun olmanın yeterli olduğu 100 yeni zabıta memuru alımı için duyuru yapıldı. İşte ilanın ayrıntıları.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından:ZABITA MEMURU ALIM İLANI


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla münhal 100 adet Zabıta Memuru kadrosu için personel alımı yapacaktır.


BAŞVURU GENEL VE ÖZEL ŞARTLARI: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının münhal bulunan Zabıta Memuru kadroları için yapılacak başvurularda aranan genel ve özel şartlar aşağıdadır.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI: İlan edilen Zabıta Memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU YERİ, TARİHİ, ŞEKLİ VE SÜRESİ: Sınava katılma şartlarını taşıyan adaylar arasından, KPSS puanlarına göre yapılacak sıralama sonrasında en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş kadro sayısının 5 (beş) katı aday (toplamda 500 kişi) sınava çağrılacak ve bu adayların uygulama sınavına girmeden önce tabip gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapılacaktır. Başvuru esnasında beyan ettikleri boy ve kilo şartını taşımayan adaylar, uygulama sınavına alınmadan elenecektir. Ayrıca bu adaylar için gerçeğe aykırı beyan yaptıkları nedeniyle yasal işlem yapılacaktır

 BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ- BAŞVURUSU KABUL EDİLENLERİN İLANI: Sınava katılma şartlarını taşıyan adaylar arasından, KPSS puanlarına göre yapılacak sıralama sonrasında en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş kadro sayısının 5 (beş) katı aday (toplamda 500 kişi) sınava çağrılacaktır. Sınava çağrılacak son sıradaki adayla aynı puana sahip olan diğer adaylar da sınava çağrılacaktır.


Sınava girmeye hak kazanan adayların listesi 3/2/2021 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı genel ağ sayfasında (https://www.ibb.gov.tr) ilan edilecek olup adaylar sınav giriş belgelerine bu adres üzerinden erişebilecektir.

Adayların, sistemden aldıkları sınav giriş belgesinde yazılı tarih ve saatte sınav yerinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Sınava katılma hakkını elde edemeyen adaylara herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. 

SINAVIN YERİ, ZAMANI VE KONULARI: Zabıta Memuru kadroları için yapılacak yazılı sınav 8/2/2021 tarihinde, uygulamalı sınav ise 9/2/2021-19/2/2021 tarihleri arasında; Yenikapı Etkinlik Alanı Cerrahpaşa Mahallesi Kennedy Caddesi No: 46 Fatih İstanbul adresine bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Personel alım ilanına ilişkin diğer tüm ayrıntıları buradan inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum