İstanbul'da çalışma saatleri değişiyor! Valilik düğmeye bastı...

İstanbul'da işe gidiş ve dönüş saatleri için Valilik tarafından yeni bir çalışma başlatıldı. Peki ne zaman İstanbul'un mesai saatleri değişiyor? Ankara'da değişen mesai saatlerinden sonra sıra İstanbul'da çalışma saatlerinin değiştirilmesinde...

İstanbul'da çalışma saatleri değişiyor! Valilik düğmeye bastı...
Editör: Hakan A.
14 Eylül 2020 - 08:52 - Güncelleme: 14 Eylül 2020 - 08:56
Türkiye'de artan koronavirüs vaka sayıları sonrasında büyükşehirler başta olmak üzere toplu taşıma yükünü hafifletmek, salgını kontrol altında tutabilmek adına mesai saatlerinde yeni düzenlemeler yolda. İlk olarak Başkent Ankara'da başlatılan mesai değişikliği sonrasında gözler İstanbul'a çevrildi. Valilik ise İstanbul'da mesai çalışma saatleri konusunda çalışma başlattı. İstanbul'da işe gidiş ve dönüş saatlerinde değişiklik başlıyor... Mesai saatlerinin değiştirilmesine ilişkin ayrıntılar belli olmaya başladı.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 14 Eylül 2020 - İstanbul


Mesai saatleri değişikliğine geçen ilk il Başkent Ankara olurken, gözler şimdi İstanbul için yapılan çalışmaya çevrildi. Türkiye nüfusunun büyük bir bölümünün yaşadığı İstanbul'da 24 saat hareketlilik durmadan devam ediyor. Koronavirüs salgını ile mücadele tüm hıuzıyla sürerken, İstanbul'da mesai saatlerinde düzenlemeye gidiliyor.

Salgınla mücadele çerçevesinde toplu ulaşımdaki yoğunluğu azaltmak için İstanbul Valiliği harekete geçerek yeni bir çalışma için düğmeye bastı. Valilik, kamu ve özel kurumları da kapsayan yeni mesai saati uygulaması hazırlığı ile şehirde sabah ve akşam olmak üzere işe gidiş ve geliş saatlerine yeni ayar çekecek. Özellikle sabah işe gidiş saati ve akşam iş çıkışı saatlerindeki insan yoğunluğunu azaltmak amacıyla çalışan İstanbul Valiliği, zaman dilimlerine göre yeni bir düzenleme üzerinde çalıştığı kaydedildi. Büyükşehir Belediyesi, sanayi, tiaret ve esnaf odaları ile özel toplantılar gerçekleştirildi. Yapılacak yeni düzenleme ile birlikte şehirde işe gidiş ve gelişlerde kamu ve özel sektör çalışanları için farklı zaman dilimlerinde gidiş gelişler ayarlanmış olacak.

Yapılacak yeni düzenleme ile birlikte İstanbul'da nasıl bir görüntü ortaya çıkacak merak edilirken, metro, metrobüs ve minübüslerde benzer yoğunluklar oluşacak mı, yoksa bu yoğunluklar giderilecek mi vatandaş yakından takip ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum