İstanbul'da Çekmeköy ilçesi için yeni imar değişikliği askıya çıktı

Çekmeköy ilçesi için yeni imar düzenlemesi yapan İBB, imar değişikliği askı sürecini başlattı.

İstanbul'da Çekmeköy ilçesi için yeni imar değişikliği askıya çıktı
Editör: Hakan A.
07 Aralık 2020 - 11:34 - Güncelleme: 07 Aralık 2020 - 16:00
İstanbul'un büyüyen ilçelerinden biri olan Çekmeköy'de bazı alanlar için yeni imar planı düzenlemesi yapıldı. İBB, Çekmeköy'ün imar planlarında değişikliğe gitti. Peki İstanbul Çekmeköy'de imar değişikliği yapılan yerler nereler?

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 7 Aralık 2020 - İstanbul


İstanul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İmar İşleri Genel Müdürlüğü şehrin önemli imar düzenlemelerini yapmaya devam ediyor. Bu çerçevede Çekmeköy ilçesinde yapılan son değişiklikle bazı alanlar iin yeni düzenlemeler yapıldı. 

30 GÜN ASKIDA KALACAK

İBB, İmar işleri tarafından yeni imar planlarına dair duyuru 4 Aralık tarihli askı planları ile alakalı oldu. Şehrin önemli ilçesi Çekmeköy'de bazı alanların imar değişikliği yapılırken, 4 Aralık tarihinde askıya çıkarılan imar değişikliği 4 Ocak tarihine kadar askıda 30 gün kalacak. İlgili itirazlar ise yapılabilecek.

İŞTE İMAR DEĞİŞİKLİĞİ YAPILAN YERLER

İstanbul Çekmeköy ilçesi sınırları içerisinde yapılan yeni imar düzenlemesi ile birlikte Alemdağ Mahallesi, 120 Ada, 8 Parselde 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği 4 Aralık 2020'de askıya çıkarıldı. Askı süreci ise 4 Ocak tarihinde tamamlanmış olacak.

istanbul çekmeköy imar planı düzenlemesi 7 aralık 2020

4 İLÇEDE DAHA İMAR DEĞİŞİKLİĞİ

İBB tarafından gerçekleştirilen Çekmeköy imar değişikliği dışında 4 ilçede daha yeni düzenlemeler yapıldı. BU ilçeler arasında Ataşehir yeni imar planı değişikliği başta olmak üzere, Ümraniye, Sancaktepe ve Şile ilçelerinde bazı imar düzenlemeleri yapıldı.


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum