İstanbul'da Devlet Kurumlarına HES kodu ile girişler başlıyor! Kamu kurumlarına girişte HES kodu nasıl alınır?

Günün son dakika gelişmesi İstanbul Valisi Yerlikaya'dan geldi. İstanbul'da devlet kurumlarına girişte HES kodu uygulaması başlatılıyor. Peki HES kodu alarak girilecek devlet kurumlarında yeni uygulama ne zaman başlıyor?

İstanbul'da Devlet Kurumlarına HES kodu ile girişler başlıyor! Kamu kurumlarına girişte HES kodu nasıl alınır?
Editör: Hakan A.
20 Eylül 2020 - 09:43 - Güncelleme: 20 Eylül 2020 - 09:46
İstanbul'da devlet dairelerine girişlerde uygulanacak HES kodu için geri sayım başladı. Yeni hafta itibariyle şehir genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında işi olanlar dikkat! HES kodu oladan kimse devlet dairelerine alınmayacak. Koronavirüs vaka sayısında yaşanan artışlar sonrasında İstanbul Valiliği düğmeye bastı. Pek çok ilde uygulanan HES kodu uygulaması bu kez İstanbul'da Devlet Kurumlarında uygulanmaya başlıyor. Son dakika açıklaması İstanbul Valisi'nden geldi.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 20 Eylül 2020 - İstanbul


Koronavirüs önlemleri alınmaya devam ediyor. Megaşehir İstanbul'un devlet kurumlarında işi olanlar bu habere dikkat! Valilik duyurdu... Hayat Eve Sığar Uygulaması üzerinden gişdeceğiniz devlet kurumuna önceden HES kodu alarak giriş yapabileceksiniz. Peki İstanbul genelinde uygulanacak HES kodu ile kamu kurumlarına giriş hangi tarihte başlıyor? Günün son dakika gelişmesini Valilik duyurdu.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, şehirde Devlet Kurumlarına girişte HES kodu alınarak girileceğini duyurdu. Vali Yerlikaya, İstanbulluların kamu kurumlarına girebilmek için HES kodu almaları gerektiğini açıkladı.

Konuyla alakalı İstanbul Valisi Yerlikaya tarafından sosyal medya twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda 23 Eylül tarihinde başlayacak yeni uygulama konusunda İstanbullular uyarıldı! İstanbul Valisi açıklamasında, 'İstanbul’da 23 Eylül Çarşamba’dan itibaren; Valilik, Kaymakamlıklar, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro II. Bölge Müdürlüğü, İlçe Nüfus ve İlçe Tapu Müdürlüklerine randevu talepleri öncesi ve bu kurumlara girişlerde zorunlu olarak, #HES kodu istenecektir.' dedi.

Böylece kamu kurum ve kuruluşlarında işi olan vatandaşlar 23 Eylül Çarşamba günü itibariyle HES kodu olmadan devlet dairelerine giremeyecekler.
 Milyonlar tarafından merak edilen HES kodu nedir, nereden alınır sorusunun yanıtı haberimizde. Milyonların yaşadığı Megaşehir İstanbul'da oturan, kamu dairelerinde işi olan vatandaş HES kodunu nereden alacak? 

HES kodu nereden, nasıl alınır?

Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs salgını sürecinde vatandaşı kontrol etmek, bölgenizde bulunan vaka durumunu anlık görüntülemek amacıyla hayata geçirilen Hayat Eve Sığar uygulaması pek çok alanda hayatımıza girdi. Google Play üzerinden ve APP Store üzerinden hızla akıllı telefonlara indirilen HES uygulaması sayesinde İstanbul dışında pek çok ilde kamu kurumlarına girişte kod alınıyor. 23 Eylül Çarşamba günü itibarıyla İstanbul'da uygulamaya geçirilecek HES kodu ile kamu kurumlarına giriş çalışması sonrası vatandaş HES uygulamasını cep telefonlarına kurmaya başladı.

hes kodu nasıl alınır 23 eylül'de istanbulda hes kodu uygulanarak kamu dairelerine alınacak

Hayat Eve Sığar (HES) Uygulaması indir

Google Play üzerinden HES uygulaması güncel sürümünü indirmek için tıklayın.

APP Store üzerinden HES uygulaması güncel sürümünü indirmek için tıklayın.

Valilik kararı sonrasında 23 Eylül 2020 tarihi itibariyle kamu kurum ve kuruluşlarında işi olan İstanbullular HES kodu alarak bu kodu girişte görevlilere beyan etmesi durumunda işlerini halletmek için kurumlara giriş yapabilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum