İstanbul’da emlak fiyatlarına 3. Havalimanı etkisi

İstanbul'da emlak fiyatlarına 3. Havalimanı etkisi

İstanbul'un mega projelerinden iri olarak öne çıkan 3. Havalimanı henüz bitmeden emlak fiyatlarını uçurdu. Bölgede konut kiraları yüzde 72'ye varan yükselişler söz konusu. İşte sahibidex emlak verileri.

05 Mart 2017 - 12:05

İstanubl Avrupa yakasında inşaa çalışmasının büyük bir hızla devam ettiği 3. Havalimanı etrafında emlak değerlenmeyi sürdürüyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 5 Mart 2017 - İstanbul

sahibinden.com Emlak Endeksi 2017 Ocak ayı verilerine göre, tamamlandığında dünyanın en yüksek yolcu kapasiteli havalimanı olması beklenen 3.havalimanı güzergahında satılık konutlarda metrekare fiyatlarında son üç senede yüzde 72’lere varan artış görüldüğü raporda yer aldı.

sahibinden.com Emlak Endeksi 2017 Ocak ayı verilerine göre, satılık konutlarda metrekare fiyatlarında son 3 senede en büyük değişimin görüldüğü ilçe, yüzde 72,2 artış ile Arnavutköy oldu ve ortalama metrekare fiyatı 2.612 TL olarak belirlendi. Kiralık konutlarda yaşanan artış ise daha az oldu. İlçede kiralık konutlarda metrekare fiyatları yüzde 6,4 oranında yükselerek 8 TL’ye ulaştığı belirtildi.

Çatalca’da ise satılık konutlarda metrekare fiyatlarında son 3 senede yüzde 55,7 oranında artış oldu ve ortalama metrekare fiyatı 2.223 TL olarak belirlendi. İlçedeki kiralık konutlarda metrekare fiyatları ise yüzde 35,8 arttı ve ortalama 8 TL oldu.

3.havalimanın geçtiği bir diğer ilçe olan Eyüp’te ise satılık konutlarda metrekare fiyatları son 3 senede yüzde 50,2 oranında artarak 5.437 TL’ye ulaştı. Kiralık konutların metrekare fiyatlarındaki artış ise yüzde 11,5 ile ortalama 17 TL olduğu kaydedildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..