İstanbul'da gök gürültülü sağanak yağış! Aniden bastırdı...

İstanbul'da hava durumu nasıl oldu? Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarıları bu sabah İstanbul ilçelerinde ani sağanak yağmur yağmasıyla son buldu. İstanbul'un pek çok ilçesinden sağanak yağış haberleri geliyor.

İstanbul'da gök gürültülü sağanak yağış! Aniden bastırdı...
Editör: Hakan A.
20 Ağustos 2020 - 09:40
İstanbul'da yağmur başladı mı? Sağanak beklenen İstanbul genelinde çok sayıda ilde ani sağanak yağmurların olduğu bilgisi geliyor. Gök gürültü sağanak yağış İstanbul'da ne kadar sürecek? Sabah saatlerinde işe gitmek için çıkanlar dikkat! Bu saatlerde yağmur bekleniyor...

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 20 Ağustos 2020 - İstanbul


Megaşehir İstanbul'da son dakika hava tahminleri güncellendi Meteoroloji'den bugün için sağanak yağış uyarısı yapılan İstanbul'da havalar karardı, yağmur bulutları şehrin tepesinde dolaşmaya başladı. İstanbul'da özellikle Sabah saatleri ve öğle saatlerine doğru yerel olmak üzere İstanbul'da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak. Diğer taraftan Marmara Bölgesi'nin kuzeyinde ve Batı Karadeniz'de de sağanak yağış beklenildiği gelen son dakika tahminler arasında.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarılarının ardından İstanbul'un birçok noktasında sağanak yağmur başladı. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, kapalı alanlara kaçıştıkları gözlendi.

Konuyla alakalı son dakika Meteorolojik veriler belli oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, kuzey ve iç kesimleri ile Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın kuzeyi, Batı Karadeniz ve Samsun çevreleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar mevkiinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Ayrıca Kuzeybatı kesimlerinde hava sıcaklığının diğer biraz azalacağı belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum