İstanbul’da gürültüye önlem

İstanbul'da gürültüye önlem

İstanbul'da Gürültü kirliliği önlemlerine ilişkin kurumların görüşleri alındı ve sessiz asfalt, gürültü bariyeri vb. gürültüyü önleyici eylemler belirlenirken, bazı noktalarda bu önlemler şimdiden uygulamaya koyuldu.

08 Eylül 2017 - 07:23

Megaşehir İstanbul'un gürültüsü hemen her yerde artarak devam ederken, Büyükşehir'den yeni bir çalışma geldi. Gürültüyü önlemek amacıyla hazırlanan yeni önlem paketleri İstanbbul'da uygulamaya konulmaya başlandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 08 Eylül  2017 - İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi  (İBB) Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Çevre Koruma Müdürlüğü, İstanbul ve şehir çevresinde çevresel gürültünün önlenmesi ve kontrolü amacıyla kapsamlı bir 'Gürültü Eylem Planı' hazırlık çalışmaları başlattı.

Çalışmalar doğrultusunda İstanbul’da karayolu, havaalanları, raylı sistemler ve endüstri tesislerine ilişkin Stratejik Gürültü Haritaları hazırlandı. Gürültü haritası sonuçlarına göre gürültünün yüksek olduğu noktalar belirlendi. Daha sonra, bu noktalar arasından gürültünün en yüksek olduğu kaynaklara yönelik pilot ölçekli çalışmalar yürütüldü.

Konuyla İlgili kurumların görüşleri alındı ve sessiz asfalt, gürültü bariyeri vb. gürültüyü önleyici eylemler belirlendi. İstanbul’un gürültü haritaları ve gürültü eylem planı çalışmaları ile ilgili bilgilere http://cevrekoruma.ibb.gov.tr/ ve https://www.gurultu.istanbul/ adreslerinden ulaşılabiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..