İstanbul'da havalar buz kesecek! AKOM'dan hava durumu uyarısı...

AKOM'dan İstanbul için uyarı geldi! İstanbul genelinde bir anda havalar buz kesecek. Soğuk havanın etkisi ile hava sıcaklıklarının hissedilir derecede yaklaşık 3-5 derece birden azalacağı gece saatlerinde ise 0 derecelerin görülebileceği uyarısı yapıldı.

İstanbul'da havalar buz kesecek! AKOM'dan hava durumu uyarısı...
Editor: Hakan A.
23 Kasım 2018 - 07:33

Marmara üzerinde etkisini sürdüren olumsuz hava koşulları nedeniyle, sağanak ve soğuk hava uyarısı dışında fırtına uyarısı da geldi. AKOM İstanbul genelinde hava sıcaklıklarının aniden 3-5 derece birden düşüş göstereceğini açıkladı. Soba kullanan vatandaşlara gece uyarısı da geldi.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 23 Kasım 2018 - İstanbul


İstanbul'da havalar nasıl olacak? sorusuna yanıtı AKOM uyarısı ile geldi. istanbul genelinde fırtına, sağanak ve soğuklar bekleniyor.  İstanbulluları yakından ilgilendiren son dakika hava durumu bilgilerine göre, geceleri sıcaklıklar sıfıra kadar inecek. Ani sıcaklık düşüşleri nedeniyle vatandaşı uyaran AKOM, kömür, odun sobası kullananları geceleri sobalarını söndürerek yatmaları konusunda uyarılarda bulundu.

İstanbul geneli hava durumu raporunu açıklayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından verilen bilgiler doğrultusunda Kuzey ilçelerimizde fırtına ile birlikte yer yer kuvvetli (20-35kg/m2) şekilde etkili olan yağışların, öğle saatlerine doğru il geneline yayılarak akşam saatlerine kadar etkili olması bekleniyor. Soğuk havanın etkisi ile hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (3 ila 5 derece) azalacağı, yeni hafta başına kadar sıcaklıkların 11-13°C aralığında mevsim normalleri altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Yapılan meteorolojik uyarı doğrultusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi, oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirlerini aldı. İBB Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) meteorolojik tahminlere göre tüm vatandaşların hava koşullarına bağlı sorun yaşamaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İtfaiye, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon, Destek Hizmetleri, Raylı Sistemler, Zabıta, Gıda ve Hayvancılık, Sağlık Daire Başkanlıkları Beyaz Masa ve diğer ilgili müdürlükler, İETT, İSKİ, İGDAŞ, İSTAÇ, İSFALT, Metro İstanbul temsilcileri AKOM'da görev başında.

Vatandaşlarımız hava koşullarına bağlı oluşabilecek muhtemel sorunlara karşı ihbar için 153 Beyaz Masa ve İtfaiye 110'u arayabilir.