Reklamı Geç
İstanbul’da her yere yeni meydan

İstanbul'da her yere yeni meydan

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından süren çevre yatırımlarına yenileri ekleniyor. İstanbul'un hemen her ilçesinde bir veya birden fazla meydan için düğmeye basan İBB, megakente 30 yeni meydan için düğmeye bastı.

22 Mayıs 2017 - 09:26

İstanbul Büyükşehir'den İstanbul trafiğini rahatlatmak, yayalaştırmak ve yeşil alanların artırılması kapsamında 30 yeni meydan için çalışmaların başlatıldığı kaydedildi. Türkiye'nin en büyük megakenti İstanbul için çevre yatırımları kapsamında İBB 30 yeni meydan için çalımalarını sürdürüyor. Peki hangi ilçede hangi meydan projeleri hayata geçirilecek? İşte detaylar...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 22 Mayıs 2017 - İstanbul

Dünyanın önde gelen şehirlerinden biri olan İstanbul'un meydan sorunlarını azaltmak için özel bir çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi, megaşehire 30 yeni meydan kazandırıyor. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), megakentin yayalaştırılmış alanlarının artırılması için başlattığı çalışmalar çerçevesinde 30 yeni meydan projesi daha planladığını duyurdu. Hemen hemen her ilçeyi kapsayan meydanlar için çalışmalar başlatıldı. Halihazırda devam eden meydan projelerinin çalışmaları ise hızla devam ediyor.

Sözkonusu yeni meydanların bağlı bulundukları ilçelerde çok amaçlı kullanım alanları, parklar, cafeler, yeşil alanlar, peyzaj alanları gibi yayalaştırılmış özel alanlardan oluşacağı ifade ediliyor. Yapılan çalışmalarda öne çıkan ilçeler arasında ise; Bağcılar Meydanı projesi, Bahçelievler Şirinevler Kent Meydanı projesi, Bakırköy Özgürlük Meydanı projesi, Beşiktaş Meydanı projesi, Beyoğlu Kabataş Meydanı, Beşiktaş Ortaköy Meydanı, Beykoz Meydanı, Beyoğlu Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi, Eyüp Meydanı, Büyükdere Meydanı, Fatih Beyazıt Meydanı, Fatih Eminönü Meydan projesi, Gaziosmanpaşa Meydanı, Kadıköy Meydanı, Kâğıthane Meydanı, Küçükçekmece Halkalı Meydanı projesi gibi toplamda 30 farklı proje, 30 farklı meydan projesinin hazırlık çalışmaları ve yapım çalışmalarının başladığı veya başlayacağına ilişkin bilgiler verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..