İstanbul'da içme suyu kaynakları doluluk oranı açıklandı

İSKİ'den son dakika İstanbul barajlarına ilişkin doluluk açıklaması. İstanbul'un barajlarında içme suyu kalan miktarı ve son doluluk oranlarını açıklayan İSKİ'ye göre, bugün itibariyle kalan su miktarı yüzde 33 seviyelerinde.

İstanbul'da içme suyu kaynakları doluluk oranı açıklandı
Editör: Hakan A.
13 Ekim 2020 - 09:10
İstanbul'un kalan suyuna ilişkin günlük ölçümleri açıklamaya devame den İSKİ, şehrin kalan içme suyu miktarına ilişkin en son verileri paylaştı. Buna göre İstanbul'un kalan su miktarı ne kadar oldu? İstanbul'da barajlarda kalan içme suyu miktarı ne kadar? İşte İSKİ verilerine göre 13 Ekim itibarıyla şehrin kalan suyu...

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 13 Ekim 2020 - İstanbul


Meteoroloji'den İstanbul için yaış uyarıları gelmeye devame derken, şehrin kalan suyunun miktarı merakla takip ediliyor. İstanbul'un kalan suyunu merak edenler bu habere dikkat! İSKİ az önce İstanbul'da barajların doluluk rakamlarını açıkladı. Peki İstanbul'da şehrin ne kadar suyu kaldı? 

Milyonlarca İstanbullu için büyük önem arz eden şehri besleyen barajlarda kalan su seviyeleri merakla izleniyor. Kuraklık nedeniyle barajlar endişe verici seviyelerde. Su seviyeleri düşmeye devame derken, şehir yağmurların yağmasını bekliyor. 

İSKİ 13 Ekim sabahı, İstanbul'da kalan içme suyu miktarını duyurdu.

12 Ekim 2020 tarihinde İstanbul'a verilen su miktarı: 2 milyon 995 bin metreküp
13 Ekim 2020 tarihi itibariyle içme suyu kaynaklarımızın doluluk oranı: %33,72


İstanbul'da Avrupa yakası ve Anadolu yakası olmak üzere şehrin her iki yakasında çok sayıda baraj bulunuyor. Bu barajların doluluk oranları her gün ölçümlenerek, yakından izleniyor. Son 15 günlük barajların doluluk oranlarını grafikli olarak görmek, diğer önemli verileri incelemek için İSKİ internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum