İstanbul'da Kemerburgaz Göktürk kahvaltı sofrası hazır! Organik ve zengin bir kahvaltı için vazgeçilmez mekan...

Kahvaltı sofrası için gereken tüm malzemeler hazır. Kemerburgaz Göktürk kahvaltısı için doğa ve hava şartları her zaman uygun. Aslına bakarsanız sadece kahvaltı değil, tüm gün yeme içme eksik olmayan Dürüm Park hafta sonu gezisinde ünlü ünsüz herkesin durağı.

İstanbul'da Kemerburgaz Göktürk kahvaltı sofrası hazır! Organik ve zengin bir kahvaltı için vazgeçilmez mekan...
Editör: Hakan A.
24 Ekim 2020 - 09:40 - Güncelleme: 24 Ekim 2020 - 09:44
Hafta sonu kahvaltı için plan yapan, öğlen ve sonrasında doğa yürüyüşü bakan, ağaçlıklar arasında gününü geçirmek isteyenlerin ilk tercihi İstanbul'da Eyüpsultan ilçesine bağlı Kemerburgaz ve Göktürk oluyor. Kahvaltısı, dürümü, kokoreçi doğal ve organik ürünleri ile Dürüm Park bu hafta tercihiniz olabilir.

Emlak Pencerem / Kimdir Nedir?  - 24 Ekim 2020 - İstanbul


Bir TIR dorsesi üzerinde bulunan mutfağı, ağaçlıklar arasında yer alan kubbeli çadırı, otantik bir tarz ile 90'lı yılları yaşatan müzik arşivi ve salonuyla gece 03:00'a kadar hizmet veren Kemerburgaz Göktürk'ün ünlü mekanı Dürüm Park bizi bekliyor...

Sabah 10:00'da başladığımız muhabbetimiz sessiz, sakin mekanda yavaş yavaş kahvaltı masamızın dolmasıyla koyulaştı. 4 seneyi aşkın bir süredir mekanın sahibi olan işletmeci, blgeye her hafta sonu yüz binlerin akın ettiğini söyledi. Yıllardır Kemerburgaz ve çevresinde bulunan ormanlık alanlar piknikçi ailelerin tercihi olarak biliniyor.

Yeni Havalimanı Bölgeye Hareket Kattı

Dürüm Park Kemerburgaz ile Göktürk arasında yeşillikler arasında kalan bir mekan. Piknikçilerin uğrak yeri değil. Onlar daha ormana doğru gidiyorlar. Burası daha sakin. Tercih edenler ise bölgede yaşayanlar ve kalabalığa girmek istemeyenler. Gününü karmaşa içinde geçirmek yerine, çayını kahvesini gürültüsüz bir ortamda sakince yudumlamak yeni haftaya enerji depolamak isteyenler. 

Kokoreç, kebap en lezzetli halleriyle...

Sabah kahvaltısında masada ne ararsanız var... Balı kaymağı, menemeni, sütü, yumurtası.. Yiyebildiğini ye. Kısa bir şişkin arası için şöyle üç beş adım için kalkıp etrafı dolaşıyoruz. Hava güzel, nefes alabiliyoruz çok şükür hala. Koronavirüs nedeniyle aylarca evde kapalı kalmışız zaten. Öyle her mekana girip çıkamıyoruz güvenle hala. Burada rahatız. Bir kaç aile dışında huzur içinde zaman akıp gidiyor. 

dürüm park göktürk

Kahvaltı sonrası kısa yürüşün ardından kahveniz nasıl olsuna geldiğinde keyifle arkanıza yaslanıp  bol köpüklü kahvemizi yudumlarken, şimdiden zamanın su gibi geçip gittiğini anlamış olduk. Öğleden sonra ise Dürüm Park mutfağına göz atmaya devam. Kebap çeşitleri, kokoreç veya canınızın çektiği özel bir şeyler olabilir. Mekanın sahiplerine söylemeniz yeterli. Masanız hızla donatılsın. 

Keyifli sohbet, nostaljik müzikler ile 90'dan 2020'li yıllara gidip geliyorsunuz. Zaman içinde yolculuk gibi. Aaa o şarkı, o zamanlar diyorsunuz. O şarkı bittiğinde günümüze geri geliyorsunuz. Vay beee diyorsunuz. Koca günü bir zaman tünelinde geçirmiş gibi, Psikolog seansından çıkmışcasına üzerinizden yük atmış bir şekilde evinizin yolunu tutuyorsunuz.

Bu duyguları böyle bir mekanda yaşamak gerçekten farklı bir deneyim.. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum