İstanbul’da kişi başına düşen yeşil alan...

İstanbul'da kişi başına düşen yeşil alan miktarı yüzde 10 artacak

Millet Bahçeleri ile yeşil alan artışı hızla ilerlerken, Bakan Kurum, "İstanbul'da yapımına başlanan Millet Bahçelerinin tamamlanmasıyla birlikte kişi başına düşen yeşil alan miktarı yüzde 10 artacak" dedi.

İstanbul'da kişi başına düşen yeşil alan miktarı yüzde 10 artacak
Editor: Hakan A.
22 Ekim 2018 - 10:00 - Güncelleme: 22 Ekim 2018 - 17:39
Reklam

İstanbul'da yeşil alanların artırılmasına ilişkin yapılan çalışmalarda en büyük çözümlerden biri olarak dikkat çeken illet Bahçeleri için yapım çalışmaları hızla devam ediyor. Bakanlık, İstanbul genelinde çok sayıda Millet Bahçesi'nin yapımının sürdüğünü açıkladı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 22 Ekim 2018 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik bakanı Murat Kurum, İstanbul Esenler ilçesinde toplam 182 bin m² alana sahip 15 Temmuz Millet Bahçesi'ni gezerek incelemelerde bulundu. Yeni yeşil alanların artırılması adına önemli çalışmalar yürüten İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Bakanlık, Esenler'de dev Millet Bahçesi yapımının hızla devam ettiği kaydedildi.

İstanbul Esenler'de yapımı devam eden 15 Temmuz Millet Bahçesi inşaatına ilişkin gelinen son durumu yerinde inceleyen Bakan Kurum, "şehirde daha fazla yeşil alan için çalışmalarımız sürüyor" dedi.

Kurum açıklamasında, "İstanbul Esenler’de yapımı tamamlanmak üzere olan 182 bin m² alana sahip 15 Temmuz Millet Bahçesi'ni yerinde inceledik. İstanbul genelinde şuan çalışmalarımızın sürdüğü Millet Bahçeleri’ni tamamladığımızda kişi başına düşen yeşil alan miktarımız yaklaşık %10 artacak." ifadelerini kullandı.

Bakan Kurum Esenler'deki ziyareti sonrasında, Başakşehir'de yeşilin her tonuna ev sahipliği yapacak, vatandaşın huzur içerisinde hoşça vakit geçireceği Kayapark ve Kuzey Yakası’ndaki Millet Bahçelerini de ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Bakan Kurum burada fidan dikerek, bisikletle gezinti yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum