İstanbul 'da korkutan deprem! 4.7 büyüklüğünde deprem İstanbul'da hangi ilçelerde hissedildi?

Son dakika deprem haberi İstanbul'dan geldi. İstanbul genelinde çok sayıda ilçede deprem hissedildi. İşte 4.7 şiddetinde ölçülen İstanbul depremi ile alakalı en yeni bilgiler...

İstanbul 'da korkutan deprem! 4.7 büyüklüğünde deprem İstanbul'da hangi ilçelerde hissedildi?
Editör: Hakan A.
11 Ocak 2020 - 17:21 - Güncelleme: 11 Ocak 2020 - 17:26
İstanbul'da deprem paniği! Pek çok ilçede vatandaşlar deprem esnasında kendilerini dışarı attı... Günün son dakika deprem haberi İstanbul'dan geldi. Peki deprem kaç şiddetinde ölçümlendi, hangi ilçelerde hissedildi, deprem yıkıma neden oldu mu? İşte İstanbul'da akşam saatlerinde meydana gelen depreme dair ilk bilgiler...

Emlak Pencerem / Deprem Haberleri  - 11 Ocak 2020 - İstanbul


İstanbul genelinde akşam saatleri,nde korkutan bir deprem meydana geldi. Konuyla ilgili AFAD tarafından açıklanan ilk bilgilere göre deprem 4.7 büyüklüğünde olduğu kaydedildi. Deprem 20 saniye kadar sürerken, hisseden vatandaşlar panik halinde evlerinden, iş yerlerinden kendilerini dışarı attığı bildirildi.

Bu akşam saatlerinde İstanbul sallandı. Akşam saat 16:37 sıralarında merkez üssü Silivri olan bir deprem yaşandı. AFAD ve Kandilli son dakika geçtiği deprem bilgileri şöyle;

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre deprem, saat 16:37'de 4.7 büyüklüğünde hissedildiğini açıkladı. depremin merkez üssü Silivri / İstanbul olarak açıklandı.

silivri deprem istanbul deprem 11 ocak cumartesi,

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi tarafından açıklanan İstanbul depremine ilişkin verilere göre, saat 16:37 sıralarında merkez üssü İstanbul Silivri olan 4.8 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Deprem yerin yaklaşık 16 kilometre derinlerde yaşandığı kaydedildi.

Yaşanan deprem Anadolu Yakası'nda Pendik, Kartal, Tuzla ilçelerinde hissedildi. 

Avrupa yakasında ise Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Küçükçekmece ve Bakırköy ilçelerinde şiddetli olarak hissedildi.

Diğer taraftan gün içerisinde bir başka deprem haberi de Tekirdağ ilinden yine Marmara Bölgesinden gelmişti. Tekirdağ ve çevresinde hissedilen deprem sonrası 20'nin üzerinde artçı şok meydana gelmişti.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum