İstanbul'da kritik yerlere Prefabrik 112 İstasyonları geliyor

İstanbul'da Valilik tarafından satın alınacak prefabrik yapılar ile 112 acil istasyonları kuracak.

İstanbul'da kritik yerlere Prefabrik 112 İstasyonları geliyor
Editör: Hakan A.
29 Kasım 2020 - 15:17
İstanbul'da yeni bir 112 acil yardım istasyon kurulumu için Valilik çalışma başlattı. Bu kapsamda çok sayıda prefabrik yapı alınarak 112 acil yardım istasyonmuna dönüştürülecek. İstanbul'un çeşitli ilçelerine, önemli lokasyonlarda kurulacak Prefabrik 112 Acil Durum Hazırlık istasyonları için ihale açıldı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 29 Kasım 2020 - İstanbul


Megaşehir İstanbul'da bulunan tüm ilçelerde acil durum projesi çerçevesinde yeni bir proje hayata geçiriliyor. İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (ISMEP) kapsamında İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri için Prefabrik 112 İstasyonları Alımı için ihale açıldı. 

Konuyla alakalı ilan edilen ihale kapsamında acil durum prefabrik yapılar hazırlanarak İstanbul'un tüm ilçelerinde kritik nokltalara yerleştirilerek acil müdahalede kullanılabilecek.


TÜRKİYE CUMHURİYETİ

İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB)

İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (ISMEP)

Kredi No: L0319A
                
İstanbul'un muhtemel bir depreme karşı hazırlanması amacıyla oluşturulan ve Dünya Bankası, Avrupa Yatırım Bankası, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası, İslam Kalkınma Bankası, Alman Kalkınma Bankası,  Asya Altyapı Yatırım Bankası ile ECO Ticaret ve Kalkınma Bankası’ndan sağlanan kredi ile finanse edilen ISMEP Projesi kapsamında “İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri için Prefabrik 112 İstasyonları  Alımı (AIIB-GA4.4)”nın satın alınması planlanmaktadır.

Teklifler 28 Aralık 2020 günü saat (yerel saat) 14:00’e kadar İPKB ofisine teslim edilecek olup; ilgilenen Firmalar www.ipkb.gov.tr adresinden detaylı ilan metnine ulaşabilirler.

istanbul Prefabrik 112 Acil Durum Hazırlık istasyonları

YORUMLAR

  • 0 Yorum