İstanbul'da Marmara Üniversitesi sınırları hakkında flaş karar

İstanbul Kadıköy'de faal olan Marmara Üniversitesi sınırlarına ilişkin son dakika gelişmesi.

İstanbul'da Marmara Üniversitesi sınırları hakkında flaş karar
Editör: Hakan A.
25 Kasım 2020 - 07:59
İstanbul'un öğrenci bölgelerinden biri olan Kadıköy ilçesinde faaliyetini sürdüren Marmara Üniversitesi sınırları hakkında çok önemli bir değişiklik yapıldı. İstanbul'da Marmara Üniversitesi'nin mevcut sınırlarının büyütülmesi hakkında kararın ayrıntıları belli oldu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 25 Kasım 2020 - İstanbul


Türkiye'nin en büyük üniversitelerinden biri olan ve milyonları mezun eden Marmara Üniversitesi'nin genişletilmesine yönelik kararın ayrıntıları belli oldu.

İstanbul'da Kadıköy ilçesi sınırları içerisinde kurulu olan Marmara Üniversitesi ile alakalı sınırların genişletilmesi hakkında önemli bir karar bugün Resmi gazete'de yayımlandı.


Karara göre, Marmara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme bölgesinin İstanbul ili Kadıköy ilçesi, Tuğlacıbaşı Mahallesinde bulunan 1 numaralı alanına ait sınırların ekli kroki ile listede gösterildiği şekilde değiştirilmesine, 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanununun 4 üncü maddesi gereğince karar verildi. İlgili karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla resmen yürürlüğe girdi. 

–– Marmara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinin İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Tuğlacıbaşı Mahallesinde Bulunan 1 Numaralı Alanına Ait Sınırların Değiştirilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3197)

marmara üniversitesi istanbul kadıköy teknoloji geliştirme merkezi krokisi 25 kasım 2020

YORUMLAR

  • 0 Yorum