Reklamı Geç
İstanbul’da ofis kiraları azaldı

İstanbul'da ofis kiraları azaldı

REIDIN Ofis Kira Endeksi'ne göre 2016 üçüncü çeyrekte İstanbul ofis kiraları azalış gösterirken, en iyi offis bölgeleri ve en kötüleri belli oldu.

14 Kasım 2016 - 12:27

REIDIN tarafından hazırlanan ofis kira edeksi kapsamında İstanbul ofis kiralarının üçüncü çeyrekte azalırken, en yüksek kira gelirine sahip semt yine Esentepe oldu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 14 Kasım 2016 - İstanbul

21 bin ofis üzerinde gerçekleştirilen araştırmaların sonuçları belli oldu.

REIDIN Ofis Kira Endeksi 2016 yılı üçüncü çeyrek sonuçlarına göre, ofis kiralarının bir önceki çeyrek dönem verilerine oranla azalış gösterdiği görülmektedir. İstanbul genelindeki 21 ofis bölgesi içinde Esentepe, yine en yüksek kira değerine sahip bölgeler arasında yer alırken, Kavacık ve Kartal ilçeleri ofis olarake son sıralarda yer buldu.

Toplam 21 ofis bölgesi üzerinden gerçekleştirilen endekse göre, İstanbul geneli ofis kira değerlerinde bir önceki çeyrek dönem verilerine göre üst segmentte yüzde 0.20, alt segmentte ise yüzde 0.46 oranında azalış yaşandığı raporda yer aldı.

İstanbul'un ilçe ve mahalle resmi sınırları kullanılarak hesaplanan metrekare kira değerleri baz alındığında en yüksek kira gelirine sahip semt yine Esentepe oldu. Esentepe, üst fiyat segmentinde metrekare değerlerine göre 42.18 dolar, alt fiyat segmentinde ise 26.44 dolar ile en yüksek kira değerine sahip bölge olma özelliğini devam ettirdi. En düşük kira gelirine sahip bölgelerde ise, üst fiyat segmentinde 14.58 dolar ile Kartal, alt fiyat segmentinde ise 6.69 dolar ile Pendik ilçesi öne çıkan ilçelerdenı.

İstanbul ofis kiralarına ilişkin görsel rapora buradan bakabilirsiniz

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..