Reklamı Geç
İstanbul ’da ofis kiraları düşüşte

İstanbul 'da ofis kiraları düşüşte

Reidin Ofis Kira endeksi rakamlarına göre, İstanbul'da ofis kiraları düşüşe geçtiği kaydedildi. İstanbul'da ofis kiralarının en yüksek olduğu semt Esentepe oldu.

17 Şubat 2017 - 12:36

REIDIN Ofis Kira Endeksi'ne Göre 2016 Dördüncü Çeyrekte İstanbul Ofis Kiraları azalış göstermeye başladığı kaydedildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 17 Şubat 2017 - İstanbul

REIDIN Ofis Kira Endeksi 2016 yılı dördüncü çeyrek sonuçlarına bakıldığında, ofis kiraları bir önceki çeyrek dönem verilerine göre azalma yaşandığı belirtildi. İstanbul genelinde 21 ofis bölgesi içinde Esentepe, yine en yüksek kira değerine sahip bölge oldu. Kavacık ve Kartal  listenin en son sıralarında yer aldı.

REIDIN Ofis Kira Endeksi 2016 dördüncü çeyrek sonuçları açıklandı. Toplam 21 ofis bölgesi üzerinden gerçekleştirilen endekse göre, İstanbul geneli ofis kira değerlerinde bir önceki çeyrek dönem verilerine göre üst segmentte yüzde 0.30 alt segmentte ise yüzde 0.34 oranında azalış yaşandı.

İlçe ve mahalle resmi sınırları kullanılarak hesaplanan metrekare kira değerleri baz
alındığında en yüksek kira gelirine sahip semtler arasında her zaman olduğu gibi Esentepe bölgesi liderliği elinden bırakmadı.

 Esentepe, üst fiyat segmentinde metrekare değerlerine göre 41.50 dolar, alt fiyat segmentinde ise 26.30 dolar ile en yüksek kira değerine sahip bölge olma özelliğini devam ettirdi. En düşük kira gelirine sahip bölgelerde ise, üst fiyat segmentinde 14.37 dolar ile Kartal, alt fiyat segmentinde ise 6.65 dolar ile Pendik ilçesi öne çıkan ilçeler arasında yer aldı.

ofis kiraları

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..