İstanbul’da Otobüs-Metro arası aktarma...

İstanbul'da Otobüs-Metro arası aktarma ücretsiz oludu

İstanbul'da yoğun trafiği azaltmak, toplu taşıma alışkanlığını artırmak adına İBB'den yeni bir hizmet daha. Otobüs-Metro aktarma hizmeti ücretsiz olarak hizmet vermeye başladı.

İstanbul'da Otobüs-Metro arası aktarma ücretsiz oludu
Editor: Hakan A.
04 Kasım 2018 - 07:19

Türkiye'nin en yoğun nüfusuna sahip, her gün milyonlarca aracın trafiğe çıktığı İstanbul'da Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bir hizmet daha devreye alındı. Vatandaşlar bundan böyle Otobüs-Metro aktarması yaparken ücret ödemeyecek. Müjde İBB'den geldi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 4 Kasım 2018 - İstanbul


İstanbul'da Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından hizmete alınan yeni aktarma hatları sayesinde vatandaş Metro aktarması için bir ücret ödemeyecek. Büyükşehir Belediyesi İstanbuıl'da ücretsiz aktarmalı entegre otobüs hatlarını devreye aldı. 

Megaşehir İstanbul'da özel araç kullanımını azaltmak ve vatandaşları toplu ulaşıma teşvik etmek için otobüs ve metrolar arasındaki aktarmalar ücretsiz olarak yapılmaya başlandığı bildirildi.

Vatandaşın toplu ulaşım kültürüne alışımını sağlamayı hedefleyen yeni uygulama ile birlikte otobüs ve metrolar arasında ücretsiz aktarmaya imkan sağlayan besleme hatları kademeli olarak devreye alınacak. Ücretsiz aktarma hizmeti ile mevcut ve planlanan ulaşım projeleri kapsamında otobüs ve diğer ulaşım modları arasındaki tam entegrasyonun sağlanabilmesi hedefleniyor.

Besleme hatların aktarmasız yolculukları için tek biletli ücret tarifesi geçerli olmakla birlikte, bu hatlar ile diğer ulaşım modu (raylı sistem / deniz yolu) arasında yapılan aktarmalar ücretsiz olarak tarifelendirildi.

İşte yeni tarife ile ücretsiz olarak İstanbul ulaşımında entegre edilen aktarma hatları.

İstanbul ulaşımında entegre edilen aktarma hatları

YORUMLAR

  • 0 Yorum