İstanbul'da Sabiha Gökçen Havalimanı çevresinde BOTAŞ'tan acele kamulaştırma

İstanbul'da Kurtköy Pendik bölgesinde, Sabiha Gökçen Havalimanı Doğal Gaz Boru Hattı Deplase Projesi kapsamında BOTAŞ ve POAŞ acele kamulaştırma yapacak. İşte kamulaştırma yapılacak yerlerin listesi.

İstanbul'da Sabiha Gökçen Havalimanı çevresinde BOTAŞ'tan acele kamulaştırma
Editor: Hakan A.
11 Kasım 2019 - 10:47 - Güncelleme: 11 Kasım 2019 - 10:51

BOTAŞ doğalgaz hattı projesi kapsamında İstanbul'da bazı yerlerde taşınmaz kamulaştırması yapılacak. İlgili karar Resmi Gazete ile duyuruldu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri  Merkezi - 11 Kasım 2019 - İstanbul


Türkiye genelinde yapılacak olan kamulaştırma çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. İstanbul'da bu bölgelerde oturanlar dikkat! acele kamulaştırma yapılacak yerler açıklandı.

Konuyla ilgili Resmi Gazete'nin bu sabah yayımlanan sayısında Sabiha Gökçen Havalimanı Doğalgaz Boru Hattı projesi kapsamında bazı taşınmazlar çin acele kamulaştırma yapılması kararlaştırıldı.

İstanbul Pendik, Kurtköy'de yapımı planlanan doğalgaz boru hattı projesi çerçevesinde bu ilçeleri kapsayan kamulaştırma için düğmeye basıldı.

Peki kamulaştırma yapılacak yerler nereler? İşte günün en yeni kamulaştırma haberinin ayrıntıları.

–– Sabiha Gökçen Havalimanı Doğal Gaz Boru Hattı Deplase Projesinin Gerçekleştirilmesi Amacıyla İstanbul İli Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi. (Karar Sayısı: 1780)

Günün diğer kamulaştırma haberi için tıklayın.
 İşte kamulaştırma yapılacak yerlerin krokisi;

acele kamulaştırma pendik kurtköy botaş