İstanbul'da şehrin her ilçesinde dolu paniği! Otoparklara yaradı....

İstanbul'da beklenen dolu yağışı nedeniyle şehir genelinde bulunan tüm kapalı otoparklar adeta doldu taştı. Bu hafta meteoroloji tarafından yapılan dolu uyarısı devam ediyor. Gözler bugüne çevrildi.

İstanbul'da şehrin her ilçesinde dolu paniği! Otoparklara yaradı....
Editör: Hakan A.
08 Ekim 2020 - 08:05 - Güncelleme: 08 Ekim 2020 - 08:08
İstanbul'de verilen dolu alarmı otoparaklara yaradı. Kapalı otoparklarda uzun araç kuyrukları görüldü. İstanbulluları kapalı otoparka hücum ettiren Dolu alarmı devam ediyor. Şehrin dört bir yanında vatandaş araçlarını kapalı otoparklara taşırken, otoparklar doldu taştı, yer kalmadı. İstanbul'da bugün için uyarılar sürüyor. 

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 8 Ekim 2020 - İstanbul


Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul'da (MGM) dolu ve sağanak yağışı alarmı verdi, şehrin her köşesinde vatandaş otomobillerini kapalı otoparklara taşıdı. İstanbul'da dolu uyarılarının ardından, vatandaşlar araçlarını korumak için kapalı otoparklara koştu. Özellikle milyonluk araçları bulunan galeri sahipleri adeta galerilerin önünü boşalttı, kapalı otoparklara akın etti.

İstanbul'da beklenen dolu yağışı nedeniyle, şehrin insanı araçlarını koruma derdine düştü. Vatandaş aracını korumak amacıyla kapalı otopark arayışına girdi, bulduğu otoparklarda büyük yoğunluk ve kuyruklarla karşılaştır. Kapalı otopark bulamayan vatandaş ise çareyi her zaman olduğu gibi halı, kilim, battaniye gibi malzemelerle otomobilini korumaya çalışmakta buldu. Otomobilleri korumak için vatandaşlar tüm gün çabaladı.


Kapalı otoparklarda yer kalmadı

Başta şehrin dev AVM'leri olmak üzere, tüm kapalı otoparklar doldu taştı. Vatandaş aracını yakında bulunan kapalı otoparklar dışında, dev Alışveriş Merkezlerinin otoparklarına götürdü. Tüm otoparklarda yer kalmadı.

 İstanbul'da beklenen yağış geldi ama dolu yok!

Şehirde hemen her ilçede yaşanan dolu beklentisi, akşam saatlerinde İstabulluları sağanak yağmur şeklinde yakaladı. Henüz beklenen dolu yağışı gözükmezken, Meteoroloji uyarılarına göre bugün içerisinde aynı beklenti devame diyor. İstanbullu bugün de aracını korumak için kapalı otoparklarda yer arayacak. Sabah saatlerinde hava kapalı seyrederken, gece düşen yağış sabah parçalı bulutlu havaya devretti.

istanbulda dolu alarmı! kapalı otoparklarda yer kalmadı. açıkta kalanlar kendi önlemlerini aldı.
İstanbul'da dolu alarmı! kapalı otoparklarda yer kalmadı. Açıkta kalanlar kendi önlemlerini aldı.

8 Ekim Meteoroloji uyarısı devam ediyor!


Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) son dakika uyarısında bulundu. Yapılan uyarıya göre 8 Ekim günü Trakya bölgesinden yurda soğuk hava dalgasının giriş yapması ile bilirlikte kuvvetli sağanak yağış ve dolu yağının birçok ilde etkili olması bekleniyor.

İstanbul'da tahmin edilen hava sıcaklıkları düşlmeye devam ediyor.

8-9-10-11 Ekim İstanbul hava durumu
  • 8 Ekim Perşembe: Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı; en düşük 23, en yüksek 24 derece.
  • 9 Ekim Cuma: Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı; en düşük 18, en yüksek 20 derece.
  • 10 Ekim Cumartesi: Sağanak Yağışlı; en düşük 18, en yüksek 20 derece.
  • 11 Ekim Pazar: Parçalı Bulutlu; en düşük 17, en yüksek 22 derece.

İstanbullu için dolu uyarısı var!

Meteroloji verilerine göre bugün ve yarın sabah saatlerinden itibaren Marmara bölge genelinde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, kuvvetli (21-50 Kg/m2), Trakya Kesimi, İstanbul, Balıkesir ve Çanakkale çevreleri ile Bursa'nın batı ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli (40-75 Kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarıları yapıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum