İstanbul'da Şile ilçesi için yeni imar planı düzenlemesi

İstanbul Şile'de Kömürlük Deresi ve Pot Deresi ile Yan Kolu Güzergahları için imar planı düzenlemesi yapıldı. Askıya çıkan Şile imar planı düzenlemesi 30 gün askıda tutulacak.

İstanbul'da Şile ilçesi için yeni imar planı düzenlemesi
Editör: Hakan A.
13 Ekim 2020 - 09:00
İstanbul'da yeni imar planı düzenlemesi yapıldı. İBB, İstanbul'da Şile ilçesine ilişkin yeni imar planı düzenlemesini askıya çıkardı. İşte imar planlarına ilişkin ayrıntılar. Şile'de iki dere ve çevresi için yeni imar düzenlemesi yapıldı. 30 gün askıda kalacak Şile imar planı detayları belli oldu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 13 Ekim 2020 - İstanbul


İstanbul Şile için son dakika imar planı düzenlemesi askıya çıktı! Şile imar düzenlemesine dair ilk bilgiler haberimizde. İstanbul'un imar planlarına ilişkin düzenlemeler devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, şehrin büyüyen ilçesi Şile'de iki dereyi kapsayan imae düzenlemesini askıya çıkardı.

İBB, imar ve şehircilik müdrülüğü tarafından, Şile ilçesine ilişkin iki imar planı düzenlemesini askıya çıkardı. 13 Ekim tarihinde askıya çıkan Şile imar planı düzenlemesi 30 gün boyunca askıda kalacak.

Konuyla alakalı İBB, İmar Hizmetleri sayfasında verilen bilgiye göre, Şile Kömürlük Deresi ve Pot Deresi Yan Kolu Güzergahını kapsayan 1/1000 ölçekli Uygulama imar planı ile 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişiklikleri yapılarak askıya çıkarıldı. 13 Ekim'de askıya çıkan Şile'nin yeni imar düzenlemesi 13 Kasım tarihinde askıdan inecek. Askıya çıkarılan imar planlarına ilişkin düzenleme daha fazla bilgiyi İBB'nin resmi internet adresinden inceleyebilirsiniz.

İmar Planı Değişiklikleri İstanbul'da Büyükşehir Belediyesi tarafından askıya çıkarılmaktadır. Şehrin tüm ileçeleri için gerçekleştirilen imar düzenlemelerinin tamamını, askıya çıkan imar planlarını İBB'nin internet sitesinde, İmar Hizmetleri bölümünden inceleyebilir, gerekli itirazları ilgili bölümlere yapabilirsiniz. İstanbul için en son yapılan imar planı değişiklikleri ile yeni imar düzenlemelerini takip etmek için EmlakPencerem.com arşivlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum