İstanbul'da sokak sokak sigara içilmesi yasak olan yerlerin tam listesi! 125 sokak, 93 cadde, 84 meydan

İstanbul genelinde Kadıköy, Üsküdar, Şişli, Beyoğlu gibi büyük ilçelerde toplamda 125 sokak, 93 cadde, 84 meydanda sigara içilmesine yasak getirilirken uymayana 900 TL ceza kesilecek.

İstanbul'da sokak sokak sigara içilmesi yasak olan yerlerin tam listesi! 125 sokak, 93 cadde, 84 meydan
Editör: Hakan A.
12 Kasım 2020 - 18:22
Her caddesi, her sokağı insan seli olan İstanbul'da aylardır getirilmeyen yasak bugün getirildi. Koronavirüs ile mücadelede geç gelen sigara yasağını merak eden vatandaşlar, hangi mahallede, hangi sokak ve meydanda sigara yasağını öğrenmek istiyor. Milyonlarca istanbulluyu yakından ilgilendiren  ve sigara yasağı getirilen ilçe ve belirtilen yerlerin listesi açıklandı. Yasağa uymayanlar tespit edildiğinde anında 900 TL para cezası kesilecek. Peki İstanbul'da hangi sokak ve meydanlarda sigara içilemeyecek?

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 12 Kasım 2020 - İstanbul


Üsküdar, Ümraniye, Kadıköy, Şişli, Beşiktaş dahil daha pek çok ilçede İstanbul'un tamamında belirlenen meydan ve sokaklarda sigara içmek kesin olarak yasaklandı. Merak edenler için sigara yasağı getirilen tüm yerlerin tam listesini haberimizin sonundan inceleyebilirsiniz.

İstanbul Valiliği, megaşehir İstanbul'da sigara içilmesi yasak olan cadde sokak ve ilçeleri tek tek açıkladı. Bugün itibarıyla İstanbul'un o ilçelerinde, o sokak ve meydanlarında maskeyi indirip sigara içmek yasaklandı. Milyonlarca vatandaş hangi meydan ve sokakların sigara yasağına dahil olduğunu öğrenmek istiyor. Vatandaşların merak ettikleri ve İstanbul genelini kapsayan sigara yasağına dair yapılan açıklamada ilçe ve sokak adları yayınlandı. 

Konuyla ilgili son dakika resmi açıklaması İstanbul Valiliği tarafından yapıldı. Açıklamada, koronavirüs önlemleri çerçevesinde yasak getirilen 125 sokak, 93 cadde, 84 meydanın belirlenerek uygulanmasına karar verildiği belirtildi.

KORONAVİRÜS İLE MÜCADELE KAPSAMINDA SİGARA İÇİLMESİ YASAKLANAN AÇIK ALANLAR HAKKINDA

İstanbul genelinde maske kullanımının doğru şekilde uygulanması amacıyla 125 sokak, 93 cadde, 84 meydan ve toplu taşıma araç duraklarında sigara içilmesi yasaklanmıştır.

İstanbul’da koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında virüsün yayılımını önlenmek amacıyla İl Hıfzıssıhha Meclisimizin 102 numaralı kararı doğrultusunda (İçişleri Bakanlığının 11.11.2020 tarih ve 18579 sayılı genelgesi çerçevesinde; Maskenin doğru ve sürekli şekilde kullanımını temin amacıyla 12.11.2020 tarihinden itibaren tüm İlimizde İlçe Hıfzıssıhha Kurulları Kararları ile belirlenecek, vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu/bulanabileceği cadde ve sokaklar (özellikle trafiğe kapalı olanlar), ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda/bölgelerde sigara içilmesinin yasaklanmasına) 39 İlçemizin ayrı ayrı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclis kararları ile toplamda 125 sokak, 93 cadde ve 84 meydanda sigara içilmesi yasaklanmıştır.

İstanbul genelinde sigara yasağı getirilen sokak, cadde ve meydanların tam listesi Valiliğimiz internet sitesinde yayınlanmıştır.

Yasağa uymayanlar için 900 TL para cezası uygulanacaktır.

Alınan tüm tedbirler; vatandaşlarımızın, ilimizin ve toplumumuzun sağlığını korumak içindir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 12.11.2020

İŞTE SİGARA YASAĞI GETİRİLEN O YERLERİN TAM LİSTESİ

Uygmayan, görmedim, bilmiyordum, haberim yok kimse diyemeyecek! Aşağıda görsel belgelerde valilik tarafından sigara içilmesi yasaklanan İstanbul'un önemli ilçeleri, bu ilçelere bağlı mahalle ve sokaklar dışında dev meydanların isimlerini öğrenebilirsiniz.

istanbul sigara içme yasağı getirilen cadde sokak meydanların listesi
İstanbul'da sigara içme yasağı uygulanacak yerlerin listesi
sigara içmek yasak işte o liste istanbul

YORUMLAR

  • 0 Yorum