İstanbul'da son 17 yılda 235 milyar liralık yatırım yaptık

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İstanbul'un önemli ilçelerinden Beykoz'u ziyaret etti. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile toplantı yapan Kurum, şehirlerimizi ilçelerimizi marka şehir haline getirecek ve buradaki yaşam kalitesini 2023'ün Türkiye'sinde çok daha yukarı taşıyacak projeleri hep birlikte yapacağız." dedi.

İstanbul'da son 17 yılda 235 milyar liralık yatırım yaptık
Editor: Hatice Kolçak
02 Haziran 2019 - 13:28

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Beykoz ve Beykoz Belediyesini ziyaret etti. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile görüşme yapan Kurum, "ilçemizdeki kentsel dönüşüm ve alt yapı çalışmaları ile çevre ve şehircilik yatırımlarımızı istişare ettiğimiz verimli bir toplantı gerçekleştirdik." açıklamasını yaptı.

Murat Kurum "Beykoz Tokatköy mahallemizde 1000 konutluk proje ile gönüllü dönüşüm sürecini başlatıyoruz. Beykoz Belediyemizin hazırladığı kentsel dönüşüm eylem planına Bakanlık olarak her türlü desteği verecek, Osmanlı'nın ilk fethettiği Beykoz'a yakışır projelerimizi hayata geçireceğiz." dedi.

Murat Kurum sözlerine şöyle devam etti.

"İstanbul'da son 17 yılda yaklaşık 235 milyar liralık yatırım yaptık. Altaypıdan üstyapıya, kentsel dönüşümden hastane alanına şehirlerimizin vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltecek bir çok projeye belediye başkanlarımızla teşkilatımızla bakanlarımızla imza attık. 

235 milyar liralık yatırıma baktığımız zaman bunun 90 milyar lirası Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın yatırımları. Fiilen 20 milyar lira yatırımımız var bakanlık olarak. Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde de manifestomuz çerçevesinde de şehirlerimizi ilçelerimizi marka şehir haline getirecek ve burdaki yaşam kalitesini 2023'ün Türkiye'sinde çok daha yukarı taşıyacak projeleri hep birlikte yapacağız. Biz bugüne kadar vatandaşımıza verdiğimiz her sözü tuttuk. Bundan sonrada vatandaşlarımızla elbirliği içinde bu projeleri yapmaya gayret göztereceğiz."