Reklamı Geç
İstanbul’da trafik isyanı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü...

İstanbul'da trafik isyanı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü çalışmaları başladı

İstanbul'da okulların tatil edilmesiyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde tam 2,5 ay sürecek çalışmalar başladı: Anlık durum bilgisi Trafik kilitlendi, sürücüler saatlerdir yolda.

12 Haziran 2017 - 12:47

İstanbul'un ana halterlerinde bugün ekstra bir trafik yaşanıyor. 2.5 ay sürecek dev çalışma başlarken, bugün İstanbul'da trafik her yer de kilitlendi... Okulların tatil edilmesiyle birlikte planlı üst bakım çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları ekipleri 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde bugün başlayan çalışamalarını 2.5 ayda tamamlayacak...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 12 Haziran 2017 - İstanbul

İstanbul'un en büyük ulaşım yükünü üzerinden geçiren 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde asfalt, yalıtım ve genleşme derzleri olmak üzere üstyapı yenileme çalışmaları kapsamında başlayan çalışmalar, vatandaşı çileden çıkaracak gibi. Bugün başlayan çalışmalarda trafik alt üst oldu, vatandaş saatlerdir trafikte...

Olmazsa olmaz denilerek üst bakım çalışmalarına girişen ve bu çalışmaların 2.5 ay süreyle devam edeceği belirtilen İstanbul'un candamarı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü 4 aşamalı olarak asfalt yenileme işlelerine tabii olacak.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada ise, Çalışmalar sırasında köprüde 2 şerit trafiğe kapatılacağı ve mevcut trafiğin karşı yönden alınan ek şerit ile 2 gidiş ve 2 geliş olacak şekilde düzenleneceği yönünde bilgiler verilmişti. Çalışmalar 24 saat, 3 saat vardiya esasına göre yapılmaktadır. Çalışmalara 12 Haziran 2017 tarihinde başlanmış olup, 31 Ağustos 2017 tarihinde bitirilmesi planlanmaktadır.​ Trafik akışı diğer şeritlerden sağlanmak suretiyle, çalışmalara Asya → Avrupa istikameti kuzey yönünde 1. ve 2. şeritler kapatılarak başlanmıştır. Çalışma süresince trafik akışı Anadolu-Avrupa yönünde 2 şerit, Avrupa → Anadolu yönünde 2 şeritten sağlanacğına ilişkin bilgiler vatandaşa uyarı olarak duyurulmuştu. 

İstanbul'da sürücüler şimdi 2 aydan fazla bir zaman alternatif yoolları kullanarak trafikten kaçmaya çalışacaklar.

istanbul trafik yoğunluk haritası

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..