İstanbul'da Vakıflar 1'nci bölge için 81 sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi personel alımı

Bakanlık, İstanbul'da Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü'nde görevlendirmek üzere 81 sözleşmeli koruma ve güvenlik personeli alımı için ilan yayımladı. Personel alımı için başvurular bu sabah başladı.

İstanbul'da Vakıflar 1'nci bölge için 81 sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi personel alımı
Editör: Hakan A.
16 Mart 2021 - 08:05
İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü birimlerinde görevlendirilmek üzere yeni personel alımı ilanmı bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre Bakanlığa bağlı İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğünde sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi olarak toplamda 81 yeni personel alımı yapılacak.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 16 Mart 2021 - İstanbul


Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan yeni personel alım ilanında İstanbul'da görevlendirilmek üzere toplamda 81 eleman alınacak. Konuyla ilgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanırken iş başvurusu yapmak isteyenler için süreç resmen başlamış oldu.

SÖZLEŞMELİ KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIM İLANI


Genel Müdürlüğümüz İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğüne bağlı birimlerde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” kapsamında “Koruma ve Güvenlik Görevlisi”
pozisyonunda toplam 81 sözleşmeli personel alınacaktır. 

ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.


5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan diğer şartları taşımak ve bu madde gereğince güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, 4) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Herhangi bir sözleşmeli pozisyonda görev yapmakta iken, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde istisna edilenler hariç olmak üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanlardan sözleşmelerinin feshi tarihinden itibaren 1 yıl geçmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Bu hususun sonradan anlaşılması halinde yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi sözleşmeleri iptal edilecektir.

Gerçeğe aykırı belge verenler veya beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak, istihdam işlemleri yapılmış ise işlemleri iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir. 

istanbul vakıflar personel alım ilanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum