İstanbul'da Valilik tarafından 2 ilçede eğitim yapıları yapımı için inşaat işi ihalesi açtı

İstanbul'da Eyüpsultan ve Esenler ilçelerinde bazı eğitim binalarının yeniden yapımı amacıyla Valilik tarafından inşaat yapım ihalesi açıldı.

İstanbul'da Valilik tarafından 2 ilçede eğitim yapıları yapımı için inşaat işi ihalesi açtı
Editör: Hakan A.
01 Kasım 2020 - 08:35
İzmir'deki yıkıcı deprem sonrasında İstanbul Valiliği düğmeye bastı. İstanbul'da oluşturulacak Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi başlıyor. Valilik tarafından alınan kredi ile, Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi hayata geçirilecek. İhalenin ayrıntıları ise bugünkü resmi gazete'de yayınlandı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 1 Kasım 2020 - İstanbul


İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Biriminden (İPKB) tarafından Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi kapsamında bazı inşaat işleri ihale edilecek.

Türkiye Cumhuriyeti İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) “EĞİTİM YAPILARI YENİDEN YAPIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ” (ECO-WB4-YAPIM-02)

Türkiye Cumhuriyeti ECO Ticaret ve Kalkınma Bankası’ndan (ETDB) İstanbul’daki Okul Binalarını içeren Kamu Binalarının yeniden yapımında kullanılmak üzere kredi almıştır.

Türkiye Cumhuriyeti İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB), firmaları aşağıdaki tabloda belirtilen inşaat sözleşme paketi kapsamındaki eğitim yapılarının anahtar teslimi götürü bedel yeniden yapım işleri için Dünya Bankası’nın satın alma esas ve usulleri doğrultusunda, Ulusal Rekabetçi İhale (National Competitive Bidding – NCB) yöntemiyle kapalı tekliflerini sunmaya davet etmektedir. İnşaat Sözleşme Paketi – (ECO-WB4-YAPIM-02)

İstanbul İlinde 2 adet okulun yeniden yapım işi anahtar teslimi götürü bedel olarak gerçekleştirilecektir. 

İnşaat Sözleşme Paketi için geçerli olan minimum yeterlilik kıstasları aşağıda belirtilmektedir.

I.Gerçekleştirilmiş olan inşaat işleri bazındaki 2017-2018-2019 yıllarının, Yeminli Mali Müşavir (YMM) onaylı hakediş belgeleri ile tevsik edilmiş, Yeminli Mali Müşavir (YMM) veya Vergi dairesi onaylı yıllık inşaat cirosunun, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı karne katsayıları kullanılmak sureti ile 2020 yılına çevrilmiş tutarlarının aritmetik ortalamasının en az 55.000.000 TL olması gerekmektedir. Teklif Sahibinin yükleniminde İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) kapsamında ihalesini kazandığı veya devam eden ve geçici kabulü yapılmamış sözleşmeler bulunması durumunda beyan ettiği inşaat cirosu toplamından; ihalesini kazandığı ve/veya yükleniminde olan işlerin sözleşme bedelleri toplamı düşülerek işlem yapılır. Bu işlem neticesinde bulunan değerin aritmetik ortalaması yukarıda istenilen ortalama ciro değeri altına düşerse yeterlilik alamaz. Yüklenimi altında bulunan işleri özel ortaklık olarak aldıysa, özel ortaklıktaki hissesinin sözleşme bedeli ile çarpımından bulunan rakam toplam ciro rakamından düşülür. Bu işlem neticesinde bulunan değerin aritmetik ortalaması yukarıda istenilen ortalama ciro değeri altına düşerse yeterlilik alamaz. 

Konut satış faturalarının inşaat cirosu olarak kabul edilmesine yönelik olarak; "Yapı kullanım belgesi" tarihindeki Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirlenen yapı satış m2 maliyeti ile belgede yazılı yapı alanının çarpılmasıyla hesaplanan rakam konut satış fiyatı olarak kabul edilir. 

istanbul sismik riskin azaltilmasi projesi

İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB)

İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) “EĞİTİM YAPILARI YENİDEN YAPIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ” (ECO-WB4-YAPIM-03)


Türkiye Cumhuriyeti ECO Ticaret ve Kalkınma Bankası’ndan (ETDB) İstanbul’daki Okul Binalarını içeren Kamu Binalarının yeniden yapımında kullanılmak üzere kredi almıştır.

Türkiye Cumhuriyeti İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB), firmaları aşağıdaki tabloda belirtilen inşaat sözleşme paketi kapsamındaki eğitim yapılarının anahtar teslimi götürü bedel yeniden yapım işleri için Dünya Bankası’nın satın alma esas ve usulleri doğrultusunda, Ulusal Rekabetçi İhale (National Competitive Bidding – NCB) yöntemiyle kapalı tekliflerini sunmaya davet etmektedir.

İnşaat Sözleşme Paketi – (ECO-WB4-YAPIM-03)

İstanbul İlinde 1 adet okulun yeniden yapım işi anahtar teslimi götürü bedel olarak gerçekleştirilecektir. 

istanbul valiliği inşaat ihalesi esenler

YORUMLAR

  • 0 Yorum