İstanbul'da yediemin otoparklarına yüzde 44 rekor zam

İstanbul'da araçların çekildiği yediemin otopark tarifesine yüzde 44 oranında zam yapıldı. 2021 zamlı yediemin ücret tarifesi belli oldu.

İstanbul'da yediemin otoparklarına yüzde 44 rekor zam
Editör: Hakan A.
29 Ocak 2021 - 08:42
Türkiye'nin en fazla araç barındıran ili olan ve en fazla nüfusu barındıran İstanbul'da her yeni gün zam haberleri gelmeye devam ediyor. Son olarak yediemin otoparklarına rekor zam yapıldı. Aracı çekilen asıl şimdi yandı...

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 29 Ocak 2021 - İstanbul


İstanbullunun canını sıkacak yeni bir zam haberi bugün gündeme düştü. Araçların çekildiği yediemin parkları için rekor zam yapıldı. 2021 yılında geçerli yediemin otopark ücret tarifesine yüzde 44 oranında zam yapıldığı gelen son dakika haberleri arasında. 

Konuyla alakalı edinilen bilgiye göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında ele alınan 2021 yılı yediemin otopark ücret tarifesine zam yapılması kabul edildi.

İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar başkanlığındaki toplantında yediemin otoparklarına yüzde 44'lük zam gündeme geldi. Teklif oy birliği ile kabul edildi. 

İSTANBUL GENELİNDE ARACI ÇEKİLENİN CEBİ YANACAK

Şehir genelinde yüzlerce yediemin parkı bulunuyor. Vatandaşın aracı parkl edilmesi zorunlu olan yerler dışında çekilmesi durumunda ise cebinden çıkacak ücret zamlanmış olacak. İstanbul genelinde aracını yanlış yere park eden vatandaşları yeni tarifeyle birlikte yüzde 44 oranında zamlı tarife ile çekildiği otoparktan  aracını teslim alabilecek.

İŞTE YENİ ZAMLI ÜCRET VE TARİFELER

İstanubl'da aracı çeşitli sebeplerle çekilecek vatandaşın cebinden çıkacak ücret ve tarifeler belli oldu. UKOME kararı ile yapılan yüzde 44 oranındaki zam vatandaşın cebine işte böyle yansıyacak.

Adalet Bakanlığı Lisanslı Yediemin Depoları Yönetmeliği 2021 yılı ücret tarifesi dikkate alınarak yapılan düzenlemeye göre park yasağı için araç çekme ücreti 130 liradan 160 lira 5 kuruşa çıkarıldı.

Park yasağı dışında 5 kilometreye kadar özel taşıma ücreti de 100 liradan 160 lira 5 kuruşa yükseltildi. Kilometre başına 5 liralık ücret de 9 lira 60 kuruşa çıkarıldı.

Çekilen veya trafikten men edilen araçlar için yediemin otopark ücreti günlük otomobillerde 12 liradan 16 liraya, motosikletlerde 5 liradan 8 liraya, kamyonet-minibüs-arazi taşıtında 12 liradan 17,6 liraya çıkarıldı.

İcra İflas Kanunu ve amme alacağı nedeniyle çekilen, trafikten men edilen araçların yediemin otoparklarındaki günlük ücret tarifesi otomobillerde 10 liradan 16 liraya, motosikletlerde 4 liradan 8 liraya, kamyonet-minibüs-arazi taşıtında 11 liradan 17,6 liraya, kamyon-otobüs-çekici-iş makinesinde 12 liradan 23,98 liraya çıkarıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum