İstanbul'da yeniden kar alarmı! İkinci kar İstanbul'a ne zaman yağacak?

İstanbul'da geçtiğimiz hafta etkili olan kar yağışının bölgeyi terk etmesinin hemen peşinden bu kez yeni bir kar alarmı verildi. Meteoroloji İstanbul'da kar yağışı için tarihi açıkladı.

İstanbul'da yeniden kar alarmı! İkinci kar İstanbul'a ne zaman yağacak?
Editör: Hakan A.
22 Ocak 2021 - 07:57
İstanbul'da etkisini geçtiğimiz günlerde yitiren kar yağışı ve soğuk hava yeniden şehire girmek üzere. Milyonlarca İstanbullu için ikinci kar alarmı verilmiş durumda. Meteoroloji Yetkilileri İstanbul'da beklenen kar yağışına ilişkin açıklamada bulundu. Meteoroloji İstanbul için kar tarihini açıkladı. Peki İstanbul'a kar ne zaman yağacak?

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 22 Ocak 2021 - İstanbul


Megaşehir İstanbul'a ikinci kar yağışı alarmı için geri sayım başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi'nde beklenen kar yağışı için tarihi açıkladı. Peki İstanbul'da beklenen kar yağışı etkisini ne zaman gösterecek? Hangi tarihlerde kar yağışı bekleniyor? İşte İstanbul'da beklenen kar yağışına dair son dakika hava tahmin raporu.

İstanbul genelinde geçtiğimiz hafta boyunca etkili olan kar yağışı, kentin çoğu bölgesini beyaza bürüdü. 3 gün boyunca süren kardan geriye ise dondurucu soğuklar kaldı. ehrin tamamının beyaza büründüğü ve barajların su seviyelerinin artmasına neden olan kar yağışı İstanbulluları sevindirmişti. Milyonlarca İstanbullu bu kez yeni bir kar yağışının etkili olup olmayacağını merakla bekliyordu. Beklenen haber meteorolojiden geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yeni bir kar açıklaması geldi.

Şehir genelinde karla karışık yağmur beklentisi var!

Meteoroloji tarafından yapılan son hava tahminlerine göre, önümüzdeki hafta itibariyle hava sıcaklıklarında düşüşler yaşanacak. İstanbul'da 24 Ocak Pazar, 25 Ocak Pazartesi, 26 Ocak Salı ve 27 Ocak Çarşamba günleri yağmur etkili olacak. MGM'nin verilerine göre 28 Ocak Perşembe günü İstanbul'da karla karışık yağmur beklentisi bulunuyor.

Şehir genelinde sıcaklıkların 3 ila 7 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son hava tahmini paylaşımında "Hava sıcaklıklarının Ülkemiz genelinde artarak hafta sonundan itibaren mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor" ifadelerinine yer verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum