İstanbul'da Zeytinburnu ilçesinde o bölge riskli alan ilan edildi

İstanbul'da yürütülen kentsel dönüşüm kapsamında Zeytinburnu ilçesine bağlı o mahallede bazı alanların riskli alan ilan edilmesine karar verildi.

İstanbul'da Zeytinburnu ilçesinde o bölge riskli alan ilan edildi
Editör: Hakan A.
03 Şubat 2021 - 07:18
İstanbul'da kentsel dönüşüm kapsamında o ilçede bulunan bir mahalle ile alakalı riskli alan ilanı yayımlandı. Konuyla ilgili riskli alan ilanı bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 3 Şubat 2021 - İstanbul 


İstanbul'da bu ilçede oturanlar dikkat! İstanbul'un önemli ilçelerinden biri olan Zeytinburnu ilçesi sınırları içerisinde bulunan bazı alanların riskli alan ilan edilmesine karar verildi. İşte son dakika haberin ayrıntıları.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye genelinde kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yeni riskli alanların belirlenmesi için çalışmalarını aralıksız yürütüyor. Bu sabah İstanbul Xeytinburnu ilçesi Merkezefendi Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve aşağıda kroki ile gösterilen bazı alanların riskli alan ilan edilmesine karar verildi.

–– İstanbul İli, Zeytinburnu İlçesi, Merkezefendi Mahallesi Sınırları İçerisinde Bulunan Alanın Riskli Alan İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3475)

İstanbul Zeytinburnu Merkezefendi  Mahallesi'ndeki bazı alanalrın 6306 sayılı Söz konusu karar ile birlikte, Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesine ilişkin kanunun 2 nci ve ek 1 inci maddeleri gereğince karar verilerek bugün Resmi Gazete ile resmen duyurulmuş oldu.

İşte Zeytinburnu Merkezefendi riskli alan ilan edilen yerlere ilişkin kroki.

istanbul Zeytinburnu Merkezefendi riskli alan ilan

istanubl zeytinburnu merkezefendi mahallesi riskli alan ilan edilen yerler

YORUMLAR

  • 0 Yorum