İstanbul'daki 10 barajda en kritik su seviyeleri ölçümlendi

İstanbul'un 10 barajı ile alakalı doluluk oranlarını Çarşamba sabahı itibarıyla güncellendi. İSKİ, İstanbul'daki baraj doluluk rakamlarının en kritik seviyede olduğunu açıkladı.

İstanbul'daki 10 barajda en kritik su seviyeleri ölçümlendi
Editör: Hakan A.
04 Kasım 2020 - 10:56
İstanbul'daki barajların doluluk oranları bir kez daha güncellendi. Yüzde 30 seviyesinin altında seyreden İstanbul barajlarında içme suyu kalan miktarı İSKİ tarafından bugün açıklandı.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 4 Kasım 2020 - İstanbul


İSKİ, İstanbul'un barajlarına ilişkin en son verileri paylaştı. Merak edenler için bu sabah itibariyle 4 Kasım Çarşamba günü barajlar ne kadar dolu sorusunun yanıtı haberimizde.

İstanbul'da barajların doluluk verilerini yakından takip eden İSKİ, hemen her gün açıkladığı doluluk rakamlarını güncelledi. Hafta ortasına girilirken, İstanbul'da hava kapalı ve yağmur bekleniyor. Ancak uzun süredir kurak geçirilen yaz nedeniyle barajlar alarm veriyor. En kritik seviyesine inen İstanbul'un tüm barajlarında endişeli yağmur bekleyişi sürüyor.

Peki bugün itibarıyla açıklanan son rakamlara göre barajlardaki doulu oranları hangi seviyede?
 
  • 3 Kasım 2020 tarihinde İstanbul'a verilen su miktarı: 2 milyon 807 bin metreküp
  • 4 Kasım 2020 tarihi itibariyle içme suyu kaynaklarımızın doluluk oranı: %29,43

İstanbul'da su tutulan 10 barajın grafikli doluluk oranları

İstanbul'daki 10 barajın doluluk rakamlarını açıklayan İSKİ verilerine göre, Ömerli başta olmak üzere, Papuçdere, Sazlıdere, Büyükçekmece, Alibey, Terkos, Kazandere, Elmalı, Darlık ve Istrancalar barajlarında en son kalan su miktarını grafikli olarak inceleyebilirsiniz.

istanbul 10 baraj doluluk rakamalrı,

YORUMLAR

  • 0 Yorum