İstanbul'daki baraj doluluk rakamları kritik susuzluk durumunu özetliyor

İSKİ, 29 Kasım Pazar sabahı İstanbul'da barajların kalan su seviyelerini açıklarken, kalan su seviyeleri en kritik seviyelere erişmiş durumda.

İstanbul'daki baraj doluluk rakamları kritik susuzluk durumunu özetliyor
Editör: Hakan A.
29 Kasım 2020 - 09:35
İstanbulluları yakından ilgilendiren baraj doluluk rakamları merakla izlenmeye devam ediyor. İSKİ, 29 Kasım itibarıyla İstanbul'daki barajlarda kalan içme suyu miktarını duyurdu. Peki İstanbul'un ne kadar suyu kaldı? Barajlar ne kadar dolu?

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 29 Kasım 2020 - İstanbul


Türkiye'nin megaşehri İstanbul'da barajlarda kalan su seviyeleri endişe verici boyutlara ulaşmış durumda. 25 milyondan fazla İstanbullu için barajlar alarm verirken, şehrin içme suyu kaynakları kurudukça kuruyor. Son haftalarda yağan yağmurun ise pek bir faydası olmadığı, barajların su tutmadığı ifade ediliyor.

Milyonların yaşam sürdürdüğü, her saat milyonlarca metreküp suyun israf edildiği İstanbul'da barajların doluluk rakamları merak ediliyor. Marmara bölgesinde hava sıcaklıklarının artması ve yağmurun yağmaması nedeniyle uzmanlar su sıkıntısının yakın zamanda baş gösterebileceği uyarısında bulunuyor. Su kullanımında mutlaka tasarruf edilmesi isteniyor. Peki bugün itibarıyla İstanbul'un ne kadar suyu kaldı? İşte İSKİ tarafından açıklanan son dakika baraj doluluk rakamları ile, megaşehir kalan su miktarı.


İSKİ PAZAR GÜNÜ KALAN SU SEVİYESİNİ AÇIKLADI

Şehrin su kaynaklarını kontrol eden İSKİ, haftanın 7 günü barajların seviyelerini kontrol etmeye devam ediyor. Her gün İstanbul'daki barajların doluluk rakamlarını açıklayan İSKİ, 29 kasım Pazar sabahı itibarıyla barajlarda kalan su seviyesini ölçümleyerek resmi sosyal medya hesaplarından ve internet sitesinden kamuoyuna duyurdu.

İŞTE SON ÖLÇÜMLERDE ELDE EDİLEN BARAJ DOLULUK RAKAMLARI

28 Kasım 2020 tarihinde İstanbul'a verilen su miktarı: 2 milyon 815 bin metreküp
29 Kasım 2020 tarihi itibariyle içme suyu kaynaklarımızın doluluk oranı: %24,99

YORUMLAR

  • 0 Yorum