İstanbul Esenler'de oralara giriş çıkış yasaklandı!

İstanbul'da Esenler ilçesinde bazı Meydan ve caddelere giriş çıkış 15 gün süreyle yasaklandı. Esenler'de Dörtyol Meydanı ve Davutpaşa Caddesi için yasak getirildi.

İstanbul Esenler'de oralara giriş çıkış yasaklandı!
Editör: Hakan A.
09 Nisan 2020 - 17:53 - Güncelleme: 09 Nisan 2020 - 17:56

İstanbul Esenler ilçesinde koronavirüs önlemleri çerçevesinde önemli bir karar alınarak bazı bölgelere giriş çıkış yasağı getirildi. Peki hangi yerlere giriş çıkış yasaklandı?

Koronavirüs ile mücadele kapsamında İstanbul genelinde tedbirler arttırılmaya devam ediyor. İstanbul'da koronavirüs ile mücadelede alınan önlemelere bir yenisi daha eklendi.

Konuyla alakalı edinilen son dakika bilgiye göre, Esenler Belediyesi, ilçenin önemli yoğunluk noktalarına ilişkin tedbirleri arttırma kararı aldı. Alınan kararlar doğrultusunda Esenler Dörtyol Meydanı ve Davutpaşa Caddesi, zaruri durumlar haricinde 9 Nisan 2020 Perşembe günü saat 17.00'den itibaren 15 gün süreyle yaya giriş-çıkışına kapatıldı. Meydan ve caddenin giriş çıkışları bariyerlerle çevrilerek polis ve zabıta ekipleri tedbirini artırdı.

Belediye tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

ESENLER'DE VİRÜSE ÖZEL TEDBİR

Esenler Hıfzıssıhha Kurulu, ilçe için yeni koronavirüs tedbirleri kararı aldı. Karara göre Esenler'de taşıt trafiğine belli sürelerde kapalı olan alanlar yaya trafiğine de kapatmak zorunda kalıyoruz.

Dörtyol Meydanı ve Davutpaşa Caddesi ile ilgili de önemli bir uygulamaya imza attık. Buna göre; Esenler'in en işlek meydanı Dörtyol Meydanı ile Davutpaşa Caddesi zaruri durumlar haricinde 9 Nisan Perşembe günü saat 17.00'den itibaren 15 gün süreyle yaya giriş-çıkışına da kapatma kararı alındı.

DÜKKANLAR AÇIK OLACAK

Bu süre zarfında Dörtyol Meydanı ve Davutpaşa Caddesi'ndeki dükkanların açılışına izin verilecek.Yasağa uymayanlara ise maalesef ceza kesilecek. Alış-veriş, banka veya noter gibi zaruri işlemler için meydan ve caddeyi kullanan vatandaşlarımızdan da, bu durumlarını fiş veya başka bir resmi evrakla ibraz etmelerini isteyeceğiz.


Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.


Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.


Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum