İstanbul Finans Merkezi (İFM) için Başbakanlık genelge...

İstanbul Finans Merkezi (İFM) için Başbakanlık genelge yayımladı

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (İFM) için yürütülecek çalışmaların hızlı ve en doğru biçimde yürütülmesi kapsamında Başbakan Yıldırım tarafından flaş bir genelge yayımlandı.

11 Kasım 2016 - 08:06

Türkiye'yi Dünya'nın finans merkezi yapacak İstanbul Finans Merkezi (İFM) kapsmaında Başbakanlık Tarafından son dakika flaş genelge yayımlandı. Başbakanlık tarafından hazırlanan İFM genelgesi Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak resmen yürürlüğe girmiş oldu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 11 Kasım 2016 - İstanbul

Yapımı halen devam etmekte olan İstanbul Finans Merkezi projesi kapsamında Başbakanlık tarafından önemli bir genelge yayımlanarak İFM'nin geleceğine ilişkin önemli ayrıntılar belirlendi.

İstanbul'un dev finans merkezi İFM için Başbakan imzasıyla önemli bir genelge yürürlüğe girdi.

Başbakan Binali Yıldırım İmzasıyla bugün yayımlanan genelgeyle alakalı EmlakPencerem.com muhabirininin konuya ilişkin edindiği bilgiye göre, Dünyanın 17. ve Avrupa'nın 6. büyük ekonomisi olan Türkiye'nin bulunduğu bölgenin en önemli ekonomi merkezi durumunda olduğu belirtilen genelgede, Bölgedeki finansal kaynakların ve yine bu bölgelere yönlendirilmesi konusunda İstanbul'un potansiyel sahibi büyük bir merkez konumunda olduğu kaydedildi.

İstanbul tek başına Avrupa ve Amerika piyasaları başta olmak üzere Dünya piyasalarına işlem gerçekleştirme imkanı sunmakta. İstanbul'da yapımı hızla devam eden üçüncü havalimanı gibi dev projelerin şehire erişim imkanını, ulaşımda da merkez olma imkanını yatırımcısına sunmaktadır. Yaşanan bu olumlu gelişmeler sayesinde İstanbul'un finansal anlamda doğal bir merkez haline getirmektedir. Ülke genelinde gerçekleştirilen reformlar, İslami finansal ürünler, kurulan katılım bankaları sayesinde kuvvetlenen finans sektyöü Türkiye'nin İslami Finans alanında önemli bir aktör haline getirdi.

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (İFM) projesi İstanbul'un bu konumunu daha da güçlendirerek, İslami Finans alanında en önemli merkez haline gelecektir. İstanbul'un özellikle bölgesel,nihai olarak da küresel bir finans merkezi haline getirilmesi amacıyla hazırlanan İFM Eylem Planı kapsamındaki çalışmalar hızla devam etmektedir.

İSTANBUL FİNANS MERKEZİ (İFM) İÇİN HAZIRLANAN GENELGENİN TAMAMINI BURADAN OKUYABİLİRSİNİZ.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..