İstanbul Gaziosmanpaşa'da riskli alanlar belirlendi!

Riskli alanların tespiti Ocak 2013 itibariyle kentsel dönüşüm kapsamında hızlandı. İstanbul riskli alanlarına her yeni gün bir yenisi ekleniyor. İşte riskli alanla olarak tespit edilen yerlerin bilgileri

İstanbul Gaziosmanpaşa'da riskli alanlar belirlendi!
Editör: Hakan A.
26 Ocak 2013 - 10:50

Kentsel dönüşüm çalışmaları hızla devam ederken, yeni projeler ve riskli alan tespitleride artarak devam ediyor. Türkiye'nin dönüşüm anlamında en büyük ve en riskli ili konumunda bulunan İstanbul'da çalışmalar sürüyor.

Riskli alanların tespiti 2013 yılı içerisinde artarak devam edecek. Bakanlık ve belediyeler kentsel dönüşüm sürecinde her geçen gün kazandıkları deneyimler ile geleceğe yönelik adımlarını sağlamlaştırmaya devam ediyor. Bu anlamda İstanbul Türkiye'ye öncü olarak adımların ilk atıldığı il olarak göze çarpıyor.

İstanbul İli, Gaziosmanpaşa İlçesi sınırları içerisinde bulunan bazı alanların Riskli Alan İlan Edilmesi hakkında Karar resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.
         
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyeleri çalışmaları kapsamında riskli alan olarak ilan edilen yerlerin sayılarıda artmaya başladı. Son olarak 26 Ocak Cumartesi günü yayınlanan Resmi Gazete'de Bakanlar kurulu kararıyla İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesine bağlı bazı mahallelerde riskli alanları tespit etti.

Bakanlar Kurulu kararınca 26 Ocak 2013 Tarihli ve 28540 Sayılı Resmî Gazete'de yayınlanan 2012/4099 Karar Sayısı ile edilen tebliğe göre; 

İstanbul İli, Gaziosmanpaşa İlçesi sınırları içerisinde bulunan ve ekli krokiler ile listelerde sınır ve koordinatları gösterilen alanların riskli alan ilan edilmesi; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 17/12/2012 tarihli ve 2197 sayılı yazısı üzerine, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunun 2 nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 24/12/2012 tarihinde kararlaştırılmıştır.

GAZİOSMANPAŞA BÖLGESİNDE TESPİT EDİLEN YENİ RİSKLİ ALANLARIN TAM LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

Haber : Emlak Pencerem


YORUMLAR

  • 0 Yorum