İstanbul Göktürk'te doğa içinde otantik hafta sonu kahvaltısı

Yeşil ve ağaçlar arasında, hafta sonu sabah kahvaltı düşünenler, nereye gitmeli arayışında olanlara Göktürk'te tıka basa doyabileceğiniz, 90'lı yılların şarkılarıyla nostalji yapabileceğiniz ünlü isimlerin uğrak yeri bir mekan.

İstanbul Göktürk'te doğa içinde otantik hafta sonu kahvaltısı
Editör: Hakan A.
23 Ekim 2020 - 20:08 - Güncelleme: 23 Ekim 2020 - 21:31
Her hafta sonu yaklaştığında başlayan plan yapma, mekan arama derdi, bu hafta nereye gitsek, nerede yesek sorunu başladıysa işte alternatif yeriniz. İstanbul'da veya dışında, veya yakınında aman aman trafik derdi olmazsa olmazı tabi. Sizler için gittik, gördük, yedik içtik. Biz keyfine varamadık...

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 23 Ekim 2020 - İstanbul


Yine haftasonu geldi. Haftanın stresiyle dolduk taştık. Ekonomide yaşanan gelişmeler, koronavirüs salgını nedeniyle İstanbul'da artan vaka sayıları ve çok daha fazlası... Haftanın son iş günü tamamlandı. Hafta sonu için planlar yapılmaya başlandı. Avrupa yakası mı olsun, Anadolu Yakası mı... Şile mi, Kemerburgaz göktürk mü? Bu hafta nerede kahvaltı yapacağım diye düşünenler için İstanbul'un yeşiliyle ünlü Kemerburgaz bölgesinde Göktürk'te hem şehirli, hem şehir dışı gibi bir yer. Yeni konut projeleri, artan nüfusu, Kemerburgaz ormanı, haftasonu yoğun bir trafik akışıyla bu hafta sizlere Göktürk Dürüm Park'ta kahvaltı ve dürüm keyfimizi anlatacağım. Doymaya hazırsanız kahvaltıya başlayalım.

istanbul göktürk dürüm park


Haftanın sonu, derdi büyük olur derler. Hem yeni haftaya enerjik başlamak, hem de haftasonunu ailemizle birlikte, çoluk çocukla eğlenerek geçirmek olunca sorun dağ oluyor gibi bazıları için. Milyonlar sizin gibi düşünüyor. Yanlız değilsiniz yani. 

İstanbul'un içinde, yanı başında yok yok diğer ucunda...

Gerçekten büyük bir şehir İstanbul. Şehrin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Kemerburgaz, Eyüpsultan ilçesi sınırları içinde kalıyor. Aslında ilçe olmaya aday bir bölge. İstanbul Havalimanı'na en yakın yerleşim yeri. Göktürk'te Kemerburgaz'ın semti gibi. Son yıllarda inanılmaz göç alan bölge yeşilin her tonunu barındırıyor. Üçüncü havalimanı ile birlikte büyük bir cazibe bölgesi olarak anılan ve yer bulmanın zaman aldığı bir bölge. Ulaşım sorunu ise otobüsle saatler süren, özel aracınızla 20-45 dakika arası şehrin çeşitli yerlerinden erişilebiliyor. Üçüncü havalimanına giderken sağda kalan bölge.

İstanbul'u besleyen ormanlar burada

Milyonların nefes alma ihtiyacını büyük ölçüde gideren ve uzaydan dahi yeşil görünen Kemerburgaz ve Göktürk çevresi, yapılaşma konusunda inanılmaz çekim bölgesi olmuş durumda. Çok sayıda proje inşaatı ve yeni projeler gündemde. İstanbul Havalimanı çalışanları için inanılmaz cazip bir bölge. Hal böyle olunca yerleşimci sayısı artıyor. Kemerburgaz ormanlarına gidenlerin yol güzergahı olan bölgeden geçmeden ormana giremezsiniz. Çok sayıda işletmenin bulunduğu Kemerburgaz ve Göktürk'te sizin için alternatif bir yer bulduk ve inceledik. 

Haftasonu sabah otur, akşam çık

Orman'da kalabalık sevmeyen, kendi halinde yiyelim içelim kaçalım diyenler için Göktürk ile Kemerburgaz arasında kalan bölgede Dürüm Park, her kesim aile için cazip bir mekan. Sabah zengin bir kahvaltı ile güne başlamak isteyenler, öğlen çay kahve molasını verip, öğleden sonra, dürüm kebaplarını en sağlıklı şekilde 90'lı yılların nostaljik müzikleriyle yiyerek keyifli bir haftasonu geçirebilirsiniz. Mekaz sahiplerinin ilgi ve alakası, yediklerinizin sağlıklı ve itina ile hazırlanmış olması sizi özel işletmeyi özel kılıyor. Çocuklarınızla, eşinizle kısa bir yürüyüş yaparak, gün içinde nefes alabilirsiniz. Göktürk Dürüm Park için özel üretilen O mis gibi özel olarak şişelenmiş ayranın lezzeti ise inanılmaz.  

dürüm park istanbul göktürk

İşletme sahipleri 4 yıldır ayakta tutuyor

Ünlü isimler tarafından sıkça ziyaret edilen Dürüm Park Göktürk, gizli kuytu bir yerde gibi sanat ve medya camiasından pek çok ünlü ismin uğrak noktası. Dürüm Park'ın sahibi sayesinde mekana girdiğinizde bir ünlü isimle karşılaşırsanız şaşırmayın. Bol bol selfie çektirin ve gününüz renklensin.

Hafta sonu için gidip görmek, değişik lezzetleri tatmak lazım.
  • İstanbul'un içi gibi,
  • şehrin içinde yaşayanlar için ise dışı gibi bir yer.
  • Yol yapmayı sevenler,
  • Kemerburgaz ormanlarında o kalabalığı çekmek istemeyenler
  • alternatif bir mekan
  • Dürüm Park, güler yüzlü hizmetiyle bizlerden tam puan aldı. 

Adres: Mithatpaşa, İstanbul Cd. No:140, 34075 Eyüpsultan/İstanbul (Kemerburgaz-Göktürk Dürüm Park Google )

Telefon: (0212) 360 00 15

Instagram.com/durum.park/


YORUMLAR

 • 0 Yorum