İstanbul Havalimanı açılışı ile birlikte emlak fiyatları uçtu

Türkiye'nin mega projesi İstanbul Havalimanı açılması ile birlikte bölgede emlak, konut ve arsa fiyatlarını adeta uçurdu. Gayrimenkul fiyatları tavan yaptı...

İstanbul Havalimanı açılışı ile birlikte emlak fiyatları uçtu
Editor: Hakan A.
07 Kasım 2018 - 07:19 - Güncelleme: 07 Kasım 2018 - 07:28

İstanbul'un bu ilçelerinde gayrimenkul fiyatları uçuşa geçti. İstanbul Havalimanının faaliyete geçmesi bazı bölgelerdeki emlak fiyatlarını olumlu etkiledi. Gayrimenkulü olanlar mülklerinin değeri yükselişe geçti. Peki en çok emlak fiyatlarında artış olan ilçeler hangileri? İstanbul Havalimanı açılışı ile etkilenen o ilçeler haberimizde.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 7 Kasım 2018 - İstanbul


Türkiye için stratejik öneme sahip olan İstanbul Havalimanı açılmasıyla birlikte çevre ilçe ve bölgede emlak fiyatları adeta uçuşa geçmiş durumda. 31 Aralık itibariyle tam kapasite çalışacak olan ve Atatürk Havalimanı'ndaki  tüm uçuşların İstanbul Havalimanına kayacak olması bölgede emlak, konut ve arsa fiyatlarının tavan yapmasına neden oldu.

İlk olarak temelleri atılmadan önce adı dahi arsa ve konut fiyatlarını yükselişe geçilen İstanbul Havalimanı nihayet açıldı. Henüz günde 5 sefer yapılmasına rağmen açılışı ile birlikte özellikle bazı ilçelerde emlak fiyatları büyük yükselişe geçmiş durumda. 31 Aralık tarihinde ise İstanbul Havalimanı iç ve dış tüm seferlere start verecek ve tam kapasite İstanbulluya hizmet vermeye başlayacak. Bölgede ev arayanlar, arsa arayanlar ise emlak yatırımı için arayışlarını sürdürüyor.

İstanbul'un en büyük ilçelerinden birisi olan ve bir ucu Göktürk, Kemerburgaz ile neredeyse İstanbul Havalimanına dayanan bölgede fiyatlarda artış sürüyor. Eyüpsultan'da yer alan satılık konutların metrekare birim fiyatı 2016 Eylül ayında 3 bin 971 TL iken, Ekim 2018'de bu rakam 4 bin 702 TL seviyelerine tırmanmış durumda. İlçeye bağlı Kemerburgaz, Göktürk Merkez, Mithat Paşa ve Mimar Sinan mahallelerinde emlak fiyatları adeta uçuşa geçmiş durumda. En çok değer kazanan lokasyonlar ise Göktürk Merkez (yüzde 88), Mithat Paşa (yüzde 46) ve Mimar Sinan (yüzde 34) oldu.