İstanbul Havalimanı Dünyanın en büyük, en...

İstanbul Havalimanı Dünyanın en büyük, en modern transit merkezi olacak

42 ay gibi kısa bir sürede inşaası tamamlanan İstanbul Havalimanı Dünyanın en büyük, en modern transit merkezi olacak.

İstanbul Havalimanı Dünyanın en büyük, en modern transit merkezi olacak
Editor: Hakan A.
30 Ekim 2018 - 07:57
Reklam

Türkiye'nin büyük bir gurur yaşadığı İstanbul Havalimanı açılışı ile birlikte tüm operasyonlar planlı biçimde yapılacak. 42 ay gibi kısa bir sürede inşaatının ilk fazı tamamlanan İstanbul Havalimanı'nda uçuşların başlaması ile birlikte Dünyanın en büyük transit merkezi olarak kullanılmaya başlanacak. Hava kargoda ise büyük bir atılım söz konusu...

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 30 Ekim 2018 - İstanbul


İstanbul Havalimanı tarihi günde açılışı yapılırken, Dünyanın gözü dev açılıştaydı. Havacılık alanında ilk beş içine gireceği ifade edilen İstanbul Havalimanı, transit geçiş noktası olma yolunda merkez vazifesini üstlenmeye hazırlanıyor. Dünyanın en yeni, en modern havalimanı olan İstanbul Havalimanı, 2023 yılında tüm fazların tamamlanması sonrasında yoğunluğu ve transit geçişleriyle adeta bir merkez vazifesi görmeye hazırlanıyor. 

İlk uçuşların resmi olarak 31 Ekim tarihinde başlanacak İstanbul Havalimanı, 31 Aralık gecesi ise iç ve dış hat uçuşları tam kapasite olarak geçiş yapılmış olacak. 1 Ocak sabahında ise tarihi Atatürk Havalimanı tüm iç ve dış hat uçuşlarına kapatılacak.

"Coğrafi olarak ülkemiz özellikle de İstanbul tarih boyunca hep stratejik bir konumda yer almıştır” diye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul Havalimanımızın hizmete girmesiyle Türkiye, kuzey, güney, doğu, batı aksları arasındaki en önemli transit merkez konumuna gelmiştir. Havalimanımız hitap ettiği bu geniş alanda 60 ülkeyi ve 20 trilyon dolarlık ekonomileri birbirine bağlıyor. Ülke olarak küresel ekonomilerin entegrasyonunda sahip olduğumuz kilit rolü bu havalimanıyla daha da ileriye taşıyoruz. Burası önemli bir hat, dolayısıyla biz İstanbul Havalimanı'nı sadece ülkemize değil, bölgemize ve dünyaya yaptığımız bir büyük hizmet olarak görüyoruz. İnşallah İstanbul Havalimanımız, insanları kavuşturup tanıştıracak, sevgiyi çoğaltıp, gönülleri abad edecek, ülkemize, bölgemize ve dünyaya hayırlı bir hizmet olmuştur” şeklinde sözlerini tamamladı. 

Dünyanın her yerine uçulabilecek

 İstanbul Havalimanı 31 Aralık sonrasında yapılacak tüm uçuşlarla birlikte yılda 90 milyon yolcuya tamamlandığında ise 200 milyon yolcuya hizmet vermesi planlanıyor. 300'den fazla uçuş noktası ile en büyük havacılık merkezlerinden biri olacak...  İstanbul Havalimanı'ndan Dünyanın her yerine uçuş gerçekleştirilebilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum