İstanbul Havalimanı HAVAİST sefer sayıları artırılıyor

Havaist 2019 sefer sayıları ve seferleri güncellendi... İstanbul Havalimanı'na lüks otobüslerle konforlu ulaşımı sağlayan Havaist sefer sayısı 140' a yükseldi.

İstanbul Havalimanı HAVAİST sefer sayıları artırılıyor
Editor: Gökay Demirezen
10 Ocak 2019 - 06:48

İstanbul genelinde pek çok önemli nokta üzerinden Yeni Havalimanı'na konforlu yolculuk imkanı sunan HAVAİST sefer sayılarında artış yaşanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Otobüs AŞ’ye ait HAVAİST'te, THY’nin uçuşlarını arttırması nedeniyle 10 Ocak 2019 bu sabah itibariyle günlük sefer sayısı 140’a çıkartılacak...

Emlak Pencerem / Güncel Haberleri - 10 Ocak 2019 - İstanbul


İstanbul Havalimanı ulaşımı çerçevesinde şehrin en önemli yerlerinden kaldırılan Havaist otobüs seferleri hakkında önemli bir adım daha atılmış durumda. Şehir genelinde Havaist'le İstanbul Havalimanı'na tek seferle ulaşılabiliyor. Metro altyapı çalışmalarının hızla devam ettiği İstanbul Havalimanı ulaşımı İBB iştiraki HAVAİST tarafından sağlanılmaya devam ediliyor.

HAVAİST’te, 10 Ocak 2019 tarihinden itibaren otobüs ve sefer sayısı artacak. İstanbul Havalimanı’na çalışan 5 farklı hatta 30 otobüs ile günlük sefer sayısını ek seferlerle birlikte 140’a çıkartacak. Buna bağlı olarak otobüs hareket saatlerinde ise güncellemeye gidilecek. 

Hatlar, İstanbul genelinde 16 ilçe sınırı içerisinde 21 merkezden yolcu alabilecek şekilde belirlendi. THY, TUHİM, İETT, İGA, BELBİM ile birlikte yapılan çalışmalar kapsamında planlanan 21 lokasyon; Metro, Metrobüs, Otobüs, Minibüs, Otogarlar ve Deniz Ulaşımı ile entegrasyon dikkate alınarak tespit edildi.

Buna göre; Taksim - Beşiktaş -Yeni Havalimanı Hattı (İST-19) (Gidiş-Dönüş), Yenikapı-Bakırköy -Yeni Havalimanı ( İST-1) (Gidiş Dönüş), Kozyatağı Metro - Yeni Havalimanı Hattı (İST-7) (Gidiş Dönüş) ve TÜYAP - Bahçeşehir Yeni Havalimanı (İST-2) (Gidiş Dönüş), 15 Temmuz Demokrasi (Esenler) Otogarı - Alibeyköy Cep Otogarı - İstanbul Havalimanı Hattı (Gidiş Dönüş) hatlarının sefer saatleri yeniden düzenlendi.

Uygulama kapsamında, ihtiyaç halinde ek seferler de düzenlenecek. HAVAİST İstanbul Havalimanı taşımacılığında, ödemeler sadece İstanbulkart üzerinden yapılabiliyor.

HAVAİST otobüs sefer bilgileri ve hareket saatlerindeki güncellemeler için tıklayın...

Reklam


YORUMLAR

  • 0 Yorum