İstanbul Havalimanı nerede, nasıl gidilir? Havaist otobüs kalkış yerleri ve saatleri

İstanbul Havalimanı otobüs seferleri merak ediliyordu. Havaist tarafından ulaşımın sağlanacağı İstanbul Havalimanına şehrin pek çok noktasından otobüsler hareket edecek. Peki İstanbul Havalimanı nerede, nasıl gidilir sorusunun yanıtı ve güncel otobüs seferleri saatlari...

İstanbul Havalimanı nerede, nasıl gidilir? Havaist otobüs kalkış yerleri ve saatleri

İstanbul Havalimanı otobüs seferleri merak ediliyordu. Havaist tarafından ulaşımın sağlanacağı İstanbul Havalimanına şehrin pek çok noktasından otobüsler hareket edecek. Peki İstanbul Havalimanı nerede, nasıl gidilir sorusunun yanıtı ve güncel otobüs seferleri saatlari...

İstanbul Havalimanı nerede, nasıl gidilir? Havaist otobüs kalkış yerleri ve saatleri
Editor: Hakan A.
31 Ekim 2018 - 08:41
Reklam

İstanbullular dikkat! İstanbul Havalimanı uçak seferleri bu sabah itibariyle başladı. Her gün 5 gidiş ve 5 geliş olmak üzere yurt içi seferleri düzenlenmeye başlandı. İstanbul Havalimanına ulaşmak isteyenler, şehrin çeşitli noktalarından kaldırılacak olan otobüslerin nereden kalkacağını merak edenler haberimizi okumaya devam edin.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 31 Ekim 2018 - İstanbul


Açılışı olay olan, tüm dünyanın yakından takip ettiği İstanbul Havaimanı bugün itibariyle seferlerine başlıyor. Milyonlar artık uçak seferleri için kullanacağı İstanbul Havalimanı henüz tam kapasite çalışmasada günlük seferleri buradan takip edecek. Ucuz uçak bilet satışları tükenen uçuşların bugün itibariyle başlayacağı kaydedildi.

Daha çok merak edilen ise İstanbul Havalimanı nerede, nasıl gidilir sorusu oldu. Peki İstanbul Havalimanına nasıl gidilir? Hangi otobüse binilir? Bazı ayrıntıları sizlerle paylaşmak istedik.

Şu sıralar gündemin en önemli konusu olan ve açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirilen İstanbul Havalimanı. Dev havalimanı 31 Ekim yani bugün itibariyle THY tarafından uçak seferlerine başlandı. THY tarafındna belirlenen uçak seferleri ilk olarak Ankara olmak üzere başlatıldı. İstanbul Havalimanından uçacaklar havalimanına nasıl ulaşacaklar? Aracı olmayanlar için Havaist otobüsü kullanacaklar bu otobüslere nerelerden binebilir, hangi saatlerde binebilirler? İşte tüm bu soruların yanıtına haberimizde yer vermeye çalıştık. 

Şehrin en uç noktasında hayata geçirilen İstanbul Havalimanı projesi, Karadeniz kıyısında. İstanbul Havalimanı Avrupa yakasında Karadeniz kıyısında, Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki alana inşa edilen İstanbul Yeni Havalimanı, Çatalca, Göktürk Arnavutköy kavşağında ve Terkos Gölü’ne yakın bir alanda konumlanmaktadır. Cep telefonunuzun maps servisi, navigasyon servislerine İstanbul havalimanı yazmanız yeterli olacaktır. Konuma en hızlı yol seçeneklerinden birini seçerek verilen sürede şehrin her noktasından İstanbul Havalimanına erişilebilecek.

İhalesi ikinci kez yapılan İstanbul havalimanı ulaşım projesinde otobüsler tanıtılarak vatandaşın konforlu bir hizmetle nasıl taşınacağı anlatılmıştı. Büyükşehir Belediyesi, Havaist aracılığı ile en konforlu otobüsleri İstanbul Havalimanına yolcu taşımak için kullanacak. Vatandaş sadece akbil kullanarak İstanbul havalimanına bu lüks ve konforlu otobüslerle ulaşacak.

İstanbul Yeni Havalimanı'na 18 farklı hatta 150 otobüs, şehir merkezinden havalimanına ve havaalanından şehir merkezine yolcu taşıyacak. Havaalanından şehir merkezine en uzak hat Pendik yönünde 30 TL, en sık sefer düzenlenen hat ise 18 TL ile Yenikapı-Sirkeci.

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan şehir merkezine olan otobüs hatları şu şekilde: Beylikdüzü Tüyap, Otogar, Bakırköy,Beşiktaş, Alibeyköy Cep Otogarı, Kadıköy, Hacıosman, Tepeüstü, Arnavutköy, Kemerburgaz, Sarıyer, Başakşehir, Bahçeşehir, Mahmutbey Metro, Halkalı ve Mecidiyeköy.

İstanbul Havalimanı metro çalışması ne durumda?

Metro yapımında İstanbul adeta bir profesyonel oldu. Şehrin en önemli noktalarından İstanbul Havalimanına ulaşmak isteyenler 2019 ve sonrasında metro hatları ile ulaşabilecekler. Yapımı hızla süren İstanbul havalimanı metro ulaşım projesi tam gaz ilerliyor. Henüz yolun yarılanma aşamasında olduğu ve her gün mesafenin kısaldığı bildirildi. Diğer taraftan istasyonları belli olan ve yapımı sürdürülen dev metro hattı projesi büyük bir hızla ilerletiliyor. İstanbul havalimanının metro dan önce açılması ise metro projesine hız verilmesine neden oldu.  

İstanbul Yeni Havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşımı sağlayacak metro hatlarının çalışmaları devam ediyor. Gayrettepe-Yeni Havalimanı metrosu, 2019 yılı sonunda hizmete açılacak, 6 istasyon ve 27 kilometre uzunluğa sahip olacak Halkalı-Yeni Havalimanı metrosunun ise 2019-2020 arasında hizmete sokulması planlanmış durumda.

İstanbul Havalimanı taksi

Dev havalimanının taksileri de önceden belirlenmişti. İstanbul havalimanı taksileri de bu sabah itibariyle vatandaşa hizmet vermeye başladı.  İstanbul 34 No'lu Taksiciler Kooperatifi tarafındna kontrol edilecek taksi hizmetlerinde kullanılmak üzere 660 araçlık bir filo yolcuara hizmet verecek.

Nasıl giderim?

İstanbul Havalimanına nasıl giderim sorusunu altta vereceğimiz ve İETT tarafından sağlanan navigasyon hizmetini kullanarak ulaşabilirsiniz. Bu uygulamaya erişmek için buraya tıklayın.

Yandex navigasyon ile İstanbul Havalimanına ulaşım

Yandex navigasyon kullananlar ise burayı tıklayıp İstanbul Havalimanına araçlarıyla en kestirme yoldan ulaşabilecekler. Yandex Navigasyon için buraya tıklayın.

Google haritalar servisi 
İstanbul Havalimanına ulaşım

Google servisleri ile İstanbul Havalimanına ulaşmak isteyenler ise buradan maps servisini kullanarak havalimanına ulaşabilecek.
 

Yeni Havalimanı Kalkış Saatleri

Yenikapı -Yeni Havalimanı Hattı Otobüs Kalkış Saatleri

YENİKAPI

Otobüs Kalkış saatleri

Uçak İniş Saati

 

09:25
Uçuşu İçin

11:10 
Uçuşu İçin

13:40 
Uçuşu İçin

15:55 
Uçuşu İçin

17:30 
Uçuşu İçin

09:35

08:25

Yenikapı

05:45

06:40

09:30

11:45

13:40

11:15

10:05

Bakırköy İDO

06:00

07:00

10:00

12:10

14:00

14:00

12:40

Yenibosna Kuleli

06:25

07:30

10:35

12:40

14:35

16:25

14:55

Başakşehir Metrokent

06:55

08:20

11:10

13:10

15:00

17:50

16:30

Yeni Havalimanı Varış

07:25

09:00

11:40

13:55

15:30

Yeni Havalimanı Kalkış Saatleri

Kozyatağı-Yeni Havalimanı Hattı Otobüs Kalkış Saatleri

KOZYATAĞI METRO

Otobüs Kalkış saatleri

Uçak İniş Saati

 

09:25
Uçuşu İçin

11:10 
Uçuşu İçin

13:40 
Uçuşu İçin

15:55 
Uçuşu İçin

17:30 
Uçuşu İçin

09:45

08:25

Kozyatağı

05:30

06:50

09:10

11:30

13:40

11:25

10:05

Ümraniye-Tepeüstü

06:00

07:20

09:50

11:50

14:00

14:10

12:40

Kavacık

06:30

07:50

10:20

12:30

14:30

16:35

14:55

Hasdal

06:50

08:20

11:00

13:10

14:50

18:00

16:30

Yeni Havalimanı Varış

07:20

09:00

11:40

13:50

15:25

Yeni Havalimanı Kalkış Saatleri

Taksim - Beşiktaş-Yeni Havalimanı Hattı Otobüs Kalkış Saatleri

TAKSİM GÜMÜŞSUYU

Otobüs Kalkış saatleri

Uçak İniş Saati

 

09:25
Uçuşu İçin

11:10 
Uçuşu İçin

13:40 
Uçuşu İçin

15:55 
Uçuşu İçin

17:30 
Uçuşu İçin

09:30

08:25

Taksim Gümüşsuyu

05:30

06:50

09:50

12:00

13:30

11:10

10:05

Beşiktaş

05:45

07:15

10:10

12:25

13:45

13:55

12:40

Zincirlikuyu

06:00

07:35

10:25

12:40

14:05

16:15

14:55

4.Levent Metro

06:20

08:00

10:45

12:55

14:25

17:40

16:30

Göktürk

06:55

08:40

11:15

13:20

15:00

 

 

Yeni Havalimanı Varış

07:25

09:10

11:40

13:50

15:30

Yeni Havalimanı Kalkış Saatleri

TÜYAP-Yeni Havalimanı Hattı Otobüs Kalkış Saatleri

TÜYAP

Otobüs Kalkış saatleri

Uçak İniş Saati

 

09:25
Uçuşu İçin

11:10 
Uçuşu İçin

13:40 
Uçuşu İçin

15:55 
Uçuşu İçin

17:30 
Uçuşu İçin

10:00

08:25

TÜYAP

05:50

07:10

09:30

12:00

13:40

11:35

10:05

Beylikdüzü Cumhuriyet

06:00

07:30

10:00

12:20

14:00

14:20

12:40

Bahçeşehir

06:20

08:00

10:30

12:50

14:30

16:45

14:55

Yeni Havalimanı Varış

07:20

09:00

11:30

13:50

15:25

18:10

16:30

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum